اندیش: امروز جایگاه خبرنگاران بسیار مهم، پر اهمیت و پر رنگ‎تر از گذشته است
اندیش: امروز جایگاه خبرنگاران بسیار مهم، پر اهمیت و پر رنگ‎تر از گذشته است

نایب رئیس شورای شهر تبریز گفت: اخیرا با ظهور فضای مجازی و دسترسی آسانِ مردم به اخبار و اطلاعات، جایگاه خبرنگاران بسیار مهم، پر اهمیت و پر رنگ‎تر و حتی پرخطر شده است.

سونیا اندیش روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار عصر، با اشاره به ۱۷ مرداد گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار کرد: خبرنگاری یکی از خطرناک‎ترین و پر استرس‎ترین شغل های دنیاست، زیرا یک خبرنگار در مواجه با رویدادهای اجتماعی و فرهنگی با مخاطراتی روبروست و بخصوص زمانی این خطرات بیشتر می‎شود که خبرنگار بخواهد با راه درست به روشنگری و اطلاع‎رسانی درست و مطالبه‎گری مردم رسیدگی کند.

وی افزود: خبرنگاری شغل شریف و با ارزشی است چراکه این عزیزان یک رسالت سنگین و خطیر فرهنگی را بر دوش گرفته‎اند و به تبع آن در بحث هایی همچون روشنگری و ارتقای سطح آگاهی عموم مردم تلاش می‎کنند.

نایب رئیس شورای شهر تبریز درباره جایگاه خبرنگاران در جامعه، تصریح کرد: به دلیل داشتن مسوولیت‎‎ های بزرگ و دقتی که باید اصحاب رسانه در انتقال اخبار به کار ببندند و جهت‎گذاری و ریل‎گذاری که این عزیزان به افکار مردم می‎دهند به نوعی می‎توان گفت که چشم مردم به قلم این دوستان است و خبرنگاران موثرترین فرد برای جامعه‎اند.

وی با بیان اینکه همواره خطراتی پیش روی خبرنگاران است، بیان کرد: گاهی اوقات خبرنگاران دچار مشکلات مادی می‎شوند که مسوولان باید در جهت رفع مشکلات مالی و مطالبات به حقِ این عزیزان مانند عدم وجود امنیت شغلی و بیمه تلاش کنند.

اندیش در ادامه خاطرنشان کرد: اخیرا با ظهور فضای مجازی و دسترسی آسانِ مردم به اخبار و اطلاعات، جایگاه خبرنگاران بسیار مهم، پر اهمیت و پر رنگ‎تر و حتی پرخطر شده است.

وی در پایان سخنان خود خطاب به خبرنگاران عنوان کرد: حال که قدرتی در دستان شما خبرنگاران قرار دارد، بیایید در وضعیت نوسانات اقتصادی فعلی کشور، برای ایجاد امید، شور و نشاط‎بخشی به زندگی مردم، کمک حال دولت و ملت باشیم چرا که شما نقش بسزایی در این امر دارید و باید در کنار نقدهای منصفانه رسالت رسانه را به سمت بهتر کردن زندگی و رویه را به سوی امید تغییر دهیم.

انتهای پیام/