تهدید یا نگران کردن شیوه مناسبی برای پاسخ رئیس‌جمهور به سوال نمایندگان نیست
تهدید یا نگران کردن شیوه مناسبی برای پاسخ رئیس‌جمهور به سوال نمایندگان نیست

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، تاکید کرد: رئیس‌جمهور باید ملاحظات قوه مجریه را در پاسخ به سوال نمایندگان خود در نظر گیرد زیرا تهدید یا نگران کردن شیوه مناسبی نیست.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین فرهنگی با اشاره به موضوع طرح سوال از رئیس‌جمهور، گفت: مجلس یک تریبون مستقیم است، رئیس‌جمهور هم بنا بر درخواست قانونی نمایندگان پشت این تریبون قرار می‌گیرد و به صورت تک صدایی هم نیست، زیرا سوالاتی توسط تعدادی از نمایندگان توضیح و رئیس‌جمهور در مقام پاسخ بر خواهند آمد.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال نمایندگان ملاحظات قوه مجریه را رعایت کند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: رئیس‌جمهور باید ملاحظات اقتصادی، امنیتی و قوه مجریه را در اظهارات خود در نظر گیرد، تهدید یا نگران کردن شیوه مناسبی نیست، وی واقعیت موجود را متناسب با سوال نمایندگان مطرح کنند.

وی افزود: سوالات محورهای روشنی دارد؛ اختلالات ارزی و وضعیت مربوط به برجام و آثار و عوارض و وعده‌های آن در سوال نمایندگان مورد توجه قرار گرفته است، متاسفانه در برجام بانک‌های آمریکایی استثناء شدند که این استثناء زمینه خروج آمریکا از برجام شد لذا رئیس‌جمهور باید در این زمینه توضیحاتی ارایه دهند.

تاکید بر عدم برداشت سیاسی از سوالات اقتصادی و اجتماعی نمایندگان ار روحانی

فرهنگی یادآور شد: مشکلات مربوط به رکود، اشتغال و کاهش ارزش پول ملی هم در طرح سوال از رئیس‌جمهور مطرح شده است، که رئیس‌جمهور در هر کدام از پنج محور باید شفاف و کامل توضیحات خود را ارایه کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بنابراین نباید از این سوالات با محورهای مذکور برداشت سیاسی کرد زیرا نمی‌توان به هیچ نحو این موضوعات اقتصادی و اجتماعی را سیاسی قلمداد کرد مگر آنکه رئیس‌جمهور با پاسخ ندادن موضوع و مشکلات را سیاسی کنند.

انتهای پیام/