مردم قهرمان آذربایجان تاکنون بصیرت خود را نشان داده‌اند/ آمریکا با فشار روانی در صدد ایجاد احساس ناامیدی در جامعه است
مردم قهرمان آذربایجان تاکنون بصیرت خود را نشان داده‌اند/ آمریکا با فشار روانی در صدد ایجاد احساس ناامیدی در جامعه است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مردم قهرمان آذربایجان تاکنون بصیرت خود را نشان داده‌اند، گفت: مقامات آمریکا همچنان درصدد فشار روانی از طریق ایجاد نگرانی و احساس یاس و ناامیدی در بین ملت ایران را هستند.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز، اظهارکرد: سه‌شنبه هفته گذشته آمریکا اعلام کرد که برخی از تحریم‌های علیه ایران که لغو شده بودند به حالت اول برگشته و دوباره اعمال می‌شوند و از کشورهای مختلف خواسته که در این امر آمریکا را همراهی کنند.

وی افزود: اعلام بازگشت تحریم‌ها با تبلیغات وسیعی از سوی آمریکا انجام شده است و دولت آمریکا تلاش دارد با یک عملیات روانی گسترده آثار این تحریم‌ها را در جامعه بسیار بزرگ نشان دهد اما واقعیت این است که در این دوره از تحریم‌ها آمریکا تنها است و دیگر کشورها و متحدان در این امر با آمریکا همراهی نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجا‌ن‌شرقی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا خواستار حفظ برجام بود، تصریح کرد: اروپاییان نیز که بسته پیشنهادی ارائه داده و اعلام کرده‌اند که از این تحریم‌ها حمایت نخواهند کرد.

آل‌هاشم ادامه داد: از سوی دیگر مقامات چین که درگیر یک جنگ تجاری گسترده با آمریکا هستند، به در خواست آمریکا مبنی بر تحریم خرید نفت از ایران پاسخ منفی داده‌اند.

وی یادآور شد: اعلام تحریم‌های آمریکا با موجی از مخالفت‌ها از سوی دیگر کشورها از جمله روسیه، عراق و هندوستان مواجه شده است و این کشورها حاضر به همکاری با آمریکا نیستند بنابراین مقامات آمریکا همچنان درصدد فشار روانی از طریق ایجاد نگرانی و احساس یاس و ناامیدی در بین ملت ایران را هستند.

خطیب جمعه تبریز افزود: مردم با بصیرت و انقلابی ایران باید در این برهه حساس هوشیاری خود را حفظ کنند و در مقابل این توطئه آمریکایی‌ها، یکبار دیگر شیطان بزرگ را رسوا کنند.

آل‌هاشم، با بیان اینکه همه می‌دانند که مشکلات اقتصادی در کشور همچون گرانی و بیکاری وجود دارد، گفت: اما راه‌حل این مشکلات اقتصادی، قطعا اعتراض و اغتشاشات خیابانی نیست بلکه مسوولان باید به مطالبات مردم که انصافا به حق است، بیشتر از گذشته توجه کرده و پاسخ دهند و در جهت مبارزه با فساد تلاش کنند.

وی بیان کرد: اما در جریان اعتراضات خیابانی که در بعضی شهرها وجود دارد دشمن موج سواری می‎کند و امراض و اهداف خود را دنبال می‌کند که این اهداف علیه منافع ملی کشورمان هستند.

آل‌هاشم افزود: تمام مردم باید هوشیار باشند و بخصوص مردم قهرمان آذربایجان که تاکنون بصیرت خود را نشان داده‌اند بایستی بیشتر هوشیار باشند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در روزهای اخیر شاهد برخورد قاطع مقامات اجرایی و قضایی با این مشکلات و بخصوص اخلاگران اقتصادی بودیم و ان‌شاالله با تلاش و جدیت بیشتر شاهد ریشه‌کنی مشکلات و بهبود اوضاع مملکت باشیم.

آل‌هاشم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روز خبرنگار و تبریک به جامعه خبری استان آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: خبرنگاری یک واژه نیست بلکه ‎یک راه است و شخصیت خبرنگار حقوقی است نه حقیقی و خبرنگاری یک شغل نیست بلکه یک سخصیت جریان‌ساز است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صحب‌ها و قلم خبرنگار بیانگر واقعیت‌های جامعه است و خبرنگار در واقع واسطه بین مردم و مسوولان است.

انتهای پیام/