ظرفیت‎های مناسبی برای سرمایه‎گذاری در بخش معدن، نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد
ظرفیت‎های مناسبی برای سرمایه‎گذاری در بخش معدن، نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر برنامه ریزی صحیحی وجود داشته باشد، ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش معدن، نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین فرهنگی درباره راهکارهای سوق نقدینگی به بخش تولید، گفت:انتشار اوراق مشارکت که در قالب بودجه سالانه، باعث می شود کارهای عمرانی مانند ساخت جاده و بزرگراه پیگیری شود و یکی از راهکارهای جذی نقدینگی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: اینکه باید از سوق نقدینگی به بخش سوداگری جلوگیری شود نکته بسیار مهمی است و باید شرایط برای سرمایه گذاری مردم در بخش تولید فراهم شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش معدن، نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد و اگر برنامه ریزی صحیحی وجود داشته باشد می توان حداقل بخشی از نقدینگی را به بخش های مذکور هدایت کرد.

فرهنگی ادامه داد: تعدادی از ایرانیان مقیم خارج از کشور مایل به سرمایه گذاری در کشور هستند اما برای انتقال ارز به کشور مشکلاتی دارند که باید این مشکلات حل شود با انجام این مهم می توان بخشی از نقدینگی مورد نیاز تولید را حل کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، درباره بسته جدید ارزی دولت یادآور شد: امیدوارم بسته جدید ارزی دولت عملیاتی شود و اگر ایراداتی دارد مشکلات رفع شود.

انتهای پیام/