یکی از آفت‌های جامعه امروزی اشرافی‌گری است/ ضرورت تجهیز و بروزرسانی امکانات صداوسیما در آذربایجان‌شرقی
یکی از آفت‌های جامعه امروزی اشرافی‌گری است/ ضرورت تجهیز و بروزرسانی امکانات صداوسیما در آذربایجان‌شرقی

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی با بیان اینکه یکی از آفت‌های جامعه امروزی اشرافی‌گری است، گفت: امروز مردم، تمام حرکات و سکنات مدیران را رصد می‌کنند بنابراین یک مدیر شایسته باید به دور از اشرافی‌گری در کنار مردم باشد.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید مرکز صداوسیمای آذربایجان‌شرقی که در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شد، با بیان اینکه یکی از وظایف مدیران هر سازمان اهمیت دادن به پیشکسوتان آن سازمان است، اظهار کرد: احترام به پیشکسوت در واقع احترام به شاغلین و ایجاد انگیزه در شاغلین است.

وی، با معرفی شاخص‌های لازم برای یک مدیر شایسته در نظام اسلامی، گفت: یکی از ویژگی‌های مدیران شایسته، عدالت توام با معنویت و عقلانیت است چراکه در بحث عدالت هم عقلانیت بایستی مورد توجه باشد و هم معنویت.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: دوم تقوای الهی است؛ یکی از ریشه‌های مشکلات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور کاهش تقوای الهی در بین بعضی از کارگزاران نظام است.

آل‌هاشم روحیه جهادی را سومین شاخص یک مدیر شایسته برشمرد و تصریح کرد: روحیه جهادی و خدمت‌گزاری بی‌منت یکی از مهمترین شاخص‌های مدیر در تظام اسلامی است چراکه امروز روحیه عافیت‌طلبی در میان بعضی افراد گسترش پیدا کرده بنابراین برخورداری از روحیه جهادی امری ضروری برای مدیران محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: چهارمین ویژگی برخورداری از روحیه انقلابی است و مدیر شایسته آن مدیری است که روحیه انقلابی داشته باشد.

آل‌هاشم، ولایتمداری را دیگر ویژگی مدیران شایسه عنوان کرد و افزود: نمی‌شود یک مدیری در نظام اسلامی مشغول انجام وظیفه باشد اما ولایتمدار نباشد و باید به این ملاک توجه خاصی شود.

وی اذعان داشت: ظرفیت نقدپذیری و برخورداری از شرح صدر نیز بایستی در انتخاب مدیران مدنظر قرار گیرد چراکه مدیری شایسته است که ابایی از نقد نداشته باشد و با آغوش باز نقد را بپذیرد و در مقابل منتقدان شرح صدر داشته باشد.

امام جمعه تبریز، مبارزه جدی با فقر، فساد و تبعیض را اصلی تاثیرگذار برشمرد و‌ بیان کرد: مدیری شایسته است که مبارزه جدی با فقر، فساد و تبعیض در هر رده داشته باشد؛ همچنین بایستی مقاوم و بی‌اعتماد به دشمن بوده و در مقابل تهدیدات دشمنان نظام اسلامی تسلیم نشود. 

وی با بیان اینکه یکی از آفت‌های جامعه امروزی اشرافی‌گری است، تصریح کرد: امروز مردم، تمام حرکات و سکنات مدیران را رصد می‌کنند بنابرابن یک مدیر شایسته باید به دور از اشرافی‌گری در کنار مردم باشد و برای مردم خدمت و کار کند.

وی در بیان آخرین شاخص مدیران شایسته، گفت: کارآمدی بالا آخرین ویژگی مدیر شایسته در نظام اسلامی است به‌گونه‌ای که فقط مدیر و مسوول دلسوز و کارآمد می‌تواند تحولات شگفتی‌ساز در حوزه مدیریت خود ایجاد کند؛ در مقابل یک مدیر خسته چنین توانایی نخواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجا‌ن‌شرقی با تاکید به اینکه هرجا که می‌رویم باید کارهای شایسته مدیر قبلی را به رخ بکشیم، گفت: اما بایستی با کارهای ضعیف مدیران قبلی کاری نداشته و سعی در اصلاح این کاستی‌ها داشته باشیم.

وی در ادامه با تقدیر و تشکر از زحمات لطیفی مدیرکل سابق صداوسیمای مرکز آذربایجان‌شرقی، گفت: یکی از محاسن کاری آقای لطیفی این بود که نسبت به برنامه‌هایی با محوریت ایجاد امید در جامعه اهتمام ویژه‌ای داشت و دیگری توجه ایشان به مسائل مذهبی بخصوص در ماه محرم و پخش عزاداری‌ هیات‌ها و دستجات حسینی در بازار تبریز و همچنین تعامل با دیگر نهادها و سازمان‌ها بود.

آل‌هاشم ضمن آرزوی موفقیت برای صفری مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز استان، افزود: بنده بواسطه جلسات مختلفی که در بین استان‌های شمالغرب برگزار شده، شناختی نسبت به آقای صفری پیدا کرده‌ام که آن هم با توجه به چهره علمی و دید وسیع ایشان نسبت به مسائل منطقه مخصوصا در حوزه کشورهای همسایه است.

وی در پایان با توجه به قرارگیری استان آذربایجان‌شرقی در یک متطقه استراتژیک بر ضرورت تجهیز و بروزرسانی امکانات صداوسیما در استان تاکید کرد.

انتهای پیام/