اگر بخش خصوصی حساب شده عمل کند، مشکلی در صادرات فرش ایجاد نمی‌شود
اگر بخش خصوصی حساب شده عمل کند، مشکلی در صادرات فرش ایجاد نمی‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: بخش خصوصی اگر در بخش صادرات فرش حساب شده عمل کند، مشکلی در صادرات آن ایجاد نمی‌شود.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین فرهنگی با اشاره به اجرای تحریم های فرش ایران، گفت: بخش خصوصی اگر در این بخش حساب شده عمل کند، مشکلی در صادرات فرش ایجاد نمی شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نوسانات ارزی به نفع صادرات بوده و به ضرر صادرات نیست، افزود: گاهی در بخش واردات مشکلاتی وجود دارد که ممکن است روی هزینه ها و در واردات اقلام اولیه موردنیاز بافندگان فرش تاثیر بگذارد؛ اما در حوزه کلان اگر به درستی مدیریت شود می تواند به نفع صنعت فرش و تولید فرش دستباف باشد.

لزوم افزایش و توسعه بازار فروش نفت ایرانی در دنیا

وی با تاکید بر لزوم افزایش و توسعه بازار فروش نفت ایرانی در دنیا، ادامه داد: این موضوع نیازمند فعالیت های بازاریابی است که فعالان این صنف باید بیش از هر موضوعی به دنبال بازاریابی، رقابت صحیح، افزایش کیفیت، کنترل مسیرهای قیمتی از مواد اولیه تا مصرف کننده باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: لازمه بازاریابی کار علمی و کارشناسی است که تشکل های صنفی فرش باید به دنبال فعالیت کارشناسی و بازاریابی باشند.

فرش دستباف ایرانی یکی از بخش‌های مهم درآمدزایی و ارزآوری کشور است

وی با بیان اینکه فرش دستباف ایران به عنوان صنعتی آمیخته به هنر، یکی از بخش‌های مهم درآمدزایی و ارزآوری کشور است، افزود: این بخش می‌تواند کشور را از وابستگی به اقتصاد تک ‌محصولی نفت خارج و به رشد و توسعه کشور و اشتغالزایی کمک کند و در این راستا باید به بافندگان این صنعت توجه ویژه ای صورت بگیرد.

باید با برنامه ریزی و نیازسنجی بازارهای جهانی دوباره سلیقه ها و نظرات خریداران را شناخت

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید با برنامه ریزی و نیازسنجی بازارهای جهانی دوباره سلیقه ها و نظرات خریداران را شناخت و سپس با برطرف کردن مشکلات افراد حاضر در این صنف رو به سوی رشد و شکوفایی حرکت کرد.

انتهای پیام/