کشف کالاهای اساسی احتکار شده از انبارهای استان به‎میزان ۱۰۰میلیارد تومان
کشف کالاهای اساسی احتکار شده از انبارهای استان به‎میزان ۱۰۰میلیارد تومان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: طی دوهفته نظارت و بازرسی در حوزه برنج خارجی، حبوبات، روغن خوراکی، لوازم خانگی، میلگرد ، موتور و قطعات آسانسور و مواد اولیه صنایع چرم (کروم) منجر به کشف و ضبط ۱۰۰ میلیارد تومان کالا از انبارها شد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‎شرقی، حسین نجاتی روز شنبه در جلسه این هفته ستاد تنظیم بازار استان، افزود: نظارت برتأمین و توزیع کالاهای اساسی و اولیت دار و رسیدگی به تخلفات و پرونده تعزیراتی جز برنامه های ستاد تنظیم بازار است.

وی ادامه داد: موضوع احتکار و عدم عرضه و توزیع کالاهای اساسی مانند برنج خارجی، لوازم خانگی، میلگرد، شکر و روغن در جلسات هفتگی مبارزه با احتکار و اختفا در حال پیگیری است و طی دوهفته نظارت و بازرسی در حوزه برنج خارجی، حبوبات، روغن خوراکی، لوازم خانگی، میلگرد ، موتور و قطعات آسانسور و مواد اولیه صنایع چرم (کروم) منجر به کشف و ضبط ۱۰۰میلیارد تومان کالا از انبارها شد.

وی با تأکید برلزوم رعایت ضوابط قیمت گذاری درسطح ملی از آمادگی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در جهت تسهیل امور واردکنندگان و رفع موانع تولیدکنندگان خبر داد.

وی با اشاره به توجه و اهمیت هرچه بیشترسازمان درنظارت بر توزیع کالاهای اساسی با محوریت اقلام اولویت دار ، ازافزایش گزارشات مردمی در برخورد با محتکران و گرانفروشان و تعامل تولید و عرضه کنندگان خبرداد و به تشریح روند بررسی انبارها با اقدامات معاونت نظارت و بازرسی سازمان و باهماهنگی اتحادیه ها درتمامی حوزه ها پرداخت.

نجاتی اضافه کرد: در بخش گوشت گوسفندی، مرغ و نهاده های دامی در استان هیچگونه کمبودی نداریم و در جهت کنترل و تنظیم بازار استان بویژه در مورد کالاهای اساسی باتعامل و همکاری سازمان پشتیبانی امور دام استان و نظارت همه جانبه بازرسان سازمان،گوشت گرم گوسفندی به میزان ۳۳ تن طی سه هفته گذشته با قیمت مصوب در مراکز عرضه سطح شهر توزیع شد.

دبیر ستاد تنظیم بازار استان در ادامه به تبیین و تشریح وضعیت بازار و تولیدکنندگان درحوزه تأمین مواد اولیه صنایع آردسازی، صنایع چرم و کفش و گوشت گرم دام سنگین پرداخت و خواستار جلوگیری از خروج دام زنده از استان به استان های همجوار جهت خروج از کشور به منظور جلوگیری از کمبود گوشت گوساله طی ماه های آتی شد.

انتهای پیام/