علی رغم همه مشکلات، نشاط موجود در واحدهای تولیدی امیدوارکننده است
علی رغم همه مشکلات، نشاط موجود در واحدهای تولیدی امیدوارکننده است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: همه صنایع علی رغم وجود مشکلات متعدد، با کار و تلاش به آینده امیدوارند.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم عصر روز یکشنبه در روز حمایت از صنایع کوچک با حضور در شهرک سرمایه گذاری خارجی، در نشستی که با حضور مدیران استانی و صاحبان صنایع و مدیران واحدهای تولیدی شهرک سرمایه گذاری خارجی برگزار شد، اظهار کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی کشور همه مسولند و نباید تنها منتظر اقدام از سوی دولت بود.

وی ادامه داد: باید همه آحاد جامعه از مسولین گرفته تا همه مردم باید دست به دست هم دهند و برای رفع مشکلات اقتصادی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: جلسه و بازدید امروز از آن جهت خوشحال کننده است که همه صنایع علی رغم وجود مشکلات متعدد ، با کار و تلاش به آینده امیدوارند و به هیچ وجه قصد عقب نشینی از خط اول جنگ اقتصادی ندارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به مناسبت امروز، صنایع کوچک را یکی از ارکان مهم توسعه اقتصادی عنوان نمود و افزود: صنایع کوچک یکی از ارکان مهم توسعه اقتصادی در کشورهای مختلف است و ما نیز باید از این ظرفیت نهایت برای توسعه کشور بهره مند شویم.

آل هاشم اظهار داشت : بر اساس تاثیرگذاری صنایع کوچک در توسعه اقتصادی، کشورهای توسعه یافته در دهه های گذشته ایجاد و حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط را در دستور کار خود قرار دادند تا در نهایت توانستند به توسعه و موفقیت دست یابند.

وی با اشاره به نام گذاری ۲۱ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک و ضرورت کمک به این صنایع ، ‌اضافه کرد: ظرفیت های محلی و منطقه ای صنایع کوچک و متوسط از طریق انباشت منابع مالی ،کارآفرینی و پیوند با صنایع بزرگ می تواند زمینه های توسعه اقتصاد کشور را فراهم آورد.

آل هاشم یکی از دلایل اهمیت حمایت از صنایع کوچک و متوسط را سهم بالای این بنگاه های اقتصادی از سهم اشتغال کل کشورها دانست و افزود : بر اساس آمار اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۲ میلادی ۸۰ درصد ایجاد فرصت های شغلی جدید در اروپا از طریق صنایع کوچک و متوسط صورت گرفته است.

امام جمعه تبریز با اشاره به برخی مشکلات صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی در امر تهیه مواد اولیه ، قاچاق و واردات بی رویه و مشکلات برخی قوانین در حوزه تامین اجتماعی و مالیات ، گفت : پی گیر حل مشکلات صنعتگران خواهیم بود .

وی با تقدیر از ورود مقتدرانه قوه قضائیه در برخورد با احتکار کالا در کشور تاکید کرد: این برخوردها در راستای ایجاد آرامش و امنیت بازار است و باید به طورمستمر ادامه داشته باشد تا از وارد شدن ضربه به قشر کم درآمد جلوگیری شود.

انتهای پیام/