تکمیل راه‌‌آهن بستان‌آباد تا تبریز، ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
تکمیل راه‌‌آهن بستان‌آباد تا تبریز، ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: تکمیل پروژه راه‌آهن بستان‌آباد تا تبریز، ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش عصرتبریز، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز در سفر به استان آذربایجان‌شرقی، از عملیات اجرایی پروژه ملی راه‌آهن تبریز – میانه در مسیر بستان‌آباد تا تبریز و ایستگاه بستان‌آباد بازدید کرد.

محمدباقر نوبخت در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: تکمیل این طرح از بستان‌آباد تا تبریز، ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۳۰۰ میلیارد تومان آن به صورت اسناد و اوراق تامین و بقیه برای تکمیل پل‌های در حال ساخت به شرکت پیمانکار پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه مسیر ۱۳۲ کیلومتری میانه تا بستان‌آباد در مراحل پایانی است، افزود: تمام ریل‌گذاری‌های این مسیر انجام شده و ایستگاه بستان‌آباد هم به سرعت در حال اجراست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین با اشاره به اینکه یک هزار و ۳۱۰ کیلومتر مسیر ریلی در کشور در حال اجراست، گفت: اولویت اول تکمیل ۹۱۹ کیلومتر مسیر ریلی در ۵ استان و یک مسیر به سمت افغانستان است.

نوبخت اظهار داشت: میزان اعتبار برای این پروژه‌ها در سال جاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ابلاغ شده بود که این میزان به حدود دو هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/