نوبخت: آذربایجان‎شرقی کانون وحدت و مودت است
نوبخت: آذربایجان‎شرقی کانون وحدت و مودت است

معاون ریاست جمهوری و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور با بیان اینکه آذربایجان شرقی کانون وحدت و مودت است، گفت: امام جمعه تبریز همچون رهبری محبت و مودت را در این خطه متجلی کرده‎اند.

به گزارش عصرتبریز، محمدباقر نوبخت در دیدار با امام جمعه تبریز، اظهار کرد: با تأمین اعتبار ۴۵۰ میلیارد تومانی برای اجرای طرح راه آهن تبریز – میانه بزودی قطعه اول این پروژه حد فاصل میانه – بستان آباد به بهره برداری می رسد.

نوبخت افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت اسناد و اوراق تامین و بقیه برای تکمیل پل های در حال ساخت به شرکت پیمانکار پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه ۱۳۲ کیلومتر خط آهن میانه – بستان آباد در مراحل پایانی است، گفت: تمام ریل گذاری ها انجام شده و در مرحله اتصال است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه این طرح یکی از مطالبه های عمومی و به جای مردم آذربایجان‎شرقی است، تصریح کرد: این طرح جزو تعهدات سفر استانی رییس جمهوری است و درصدد تسهیل و تسریع در تامین مالی این طرح هستیم تا هر چه زودتر بهره برداری شود.

نوبخت با بیان اینکه بخش مهمی از این طرح در سال جاری، اخیراً اجرا شده است، اظهار امیدواری کرد در سفر بعدی از طریق راه آهن به تبریز سفر کنیم.

معاون ریاست جمهوری اظهار داشت: با وجود کمبود منابع مالی در زمان حاضر ۳۴۱۰ کیلومتر ریل گذاری در کشور در حال اجراست.

نوبخت با بیان اینکه آذربایجان شرقی کانون وحدت و مودت است، گفت: امام جمعه تبریز همچون رهبری محبت و مودت را در این خطه متجلی کرده اند.

انتهای پیام/