انتقاد از مهریه‌های خارج از عرف و هزینه‌های سرسام آور مراسم عروسی
انتقاد از مهریه‌های خارج از عرف و هزینه‌های سرسام آور مراسم عروسی

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: مهریه های خارج از عرف و هزینه های سرسام آور مراسم عروسی رغبت جوانان برای امر ازدواج را کمرنگ کرده است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار جمعی از خادمان و فعالان ازدواج استان با بیان اینکه ازدواج امر مهمی است، گفت : بسیاری از جوانان فکر میکنند باید قبل از ازدواج همه نیازهای مادی و خواسته های خود را عملی کنند و سپس به ازدواج اقدام کنند در حالی که تحقق این موضوع هرگز امکان پذیر نیست.

امام جمعه تبریز افزود: مهریه های خارج از عرف و هزینه های سرسام آور مراسم عروسی رغبت جوانان برای امر ازدواج را کمرنگ کرده و آنها را از راه و رسم درست زندگی دور کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: ازدواج و تشکیل خانواده، رخدادی اثرگذار و سرنوشت ساز در زندگی انسان است که باید اساس آن بر سادگی بناگذاری شود.

آل هاشم با تاکید بر اهمیت امر ازدواج و خانواده گفت: قریب به یک سال است که در خطبه اول نماز جمعه تبریز ابعاد مختلف این موضوع تشریح و تبیین میشود.

وی با بیان اینکه ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) بهترین الگو و سرمشق برای زندگی جوانان امروزی است، گفت: توجه به امر آموزش زوجین برای قبول مسئولیت یک زندگی، جامعه را به سمت تربیت نسلی مؤمن، متعهد و پایبند به اصول اخلاقی رهنمون خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: زندگی سرشار از عشق و معنویت حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)، باعث شد فرزندانی تربیت کند که منشأ عشق و محبت تمام شیعیان جهان هستند.

آل هاشم با تاکید بر رعایت تناسب بین زندگی کاری و خانواده، گفت: زوجین نباید خود را به حدی غرق کار و شغل یا کار منزل و روزمرگی کنند که از زندگی زناشویی، خانواده و فرزندان خود غافل شوند؛ بطوریکه مقام معظم رهبری در جمع مسئولان عالی کشور هم بارها متذکر شده اند «به خانواده خودتان توجه کنید و علیرغم کار زیاد حداقل یک روز را به خانواده خود اختصاص دهید، کار که تمام نمی شود.»

انتهای پیام/