پیدا شدن کودک مرندی مورد آزار و اذیت در فیلم پخش شده در فضای مجازی/ پدر دختر کوچک هنوز متواری است/ کودک آزار دیده تحویل بهزیستی داده شد
پیدا شدن کودک مرندی مورد آزار و اذیت در فیلم پخش شده در فضای مجازی/ پدر دختر کوچک هنوز متواری است/ کودک آزار دیده تحویل بهزیستی داده شد

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از پیدا شدن کودک آزار دیده مرندی توسط پدر در صبح امروز خبر داد و گفت: این کودک فعلا به بهزیستی تحویل داده شد.

محسن ارشدزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار عصر، اظهار کرد: متاسفانه دیروز، چهارشنبه ۲۴ مردادماه به همکاران بهزیستی اطلاع داده شده که یک مورد کودک آزاری در شهرستان مرند اتفاق افتاده است و متاسفانه فیلم این کودک آزاری در فضای مجازی پخش شده است.

وی افزود: فیلم پخش شده یک صحنه دلخراش و ناراحت‌کننده است و بنده نیز این فیلم را دیده‌ام.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بلافاصله همکاران اورژانس اجتماعی شهرستان مرند موضوع را پیگیری کرده و به نیروی انتظامی این شهرستان اطلاع دادند، ادامه داد: خوشبختانه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند این فرد را تحت تعقیب قرار داده و تا حدود ساعت ۱۰/۳۰ صبح امروز ۲۵ مردادماه که اثری از این فرد نبود.

ارشدزاده متذکر شد: فرد تحت تعقیب دچار اعتیاد بوده و همکاران از طریق دوستان این فرد پاتوق و استقرار فرد شناسایی شده و سپس اورژانس اجتماعی بهزیستی با حضور ماموران نیروی انتظامی شهرستان مرند به محل مراجعه کرده و خوشبختانه دختر کوچک در فیلم آنجا بود.

وی افزود: دختر کوچک که مورد آزار و اذیت قرار گرفته تحویل اورژانس اجتماعی داده شده است و کودک را به بهزیستی انتقال خواهند داد که برای این منظور باید مراحل قانونی و حکم قضایی سپری شده و کودک به طور موقت تحویل بهزیستی می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان ادامه داد: بعد از پروسه اداری و قضایی این کودک به پزشک قانونی مرند ارجاع شده تا مورد معاینه قرار گیرد و جراحات وارد شده بر بدن این کودک مورد بررسی قرار گیرد تا اعلام نظر شود.

وی با اشاره به اینکه امروز از ابتدای صبح این موضوع را با دادستان مرند مطرح کرده‌ایم، گفت: و به دنبال آن، مستندات و نظر پزشک قانونی به دادستان محل ارجاع داده می‌شود تا دستگاه قضایی و دادستانی تصمیم مقتضی در خصوص این مورد کودک آزاری را بگیرد.

ارشدزاده خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی کودک اطلاعاتی در دست ندارم چراکه به محض یافتن کودک به بنده اطلاع دادند و فعلا در حال انتقال است چراکه این کودک در یک مکان خارج از شهر پیدا شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه تاکنون پدر کودک پیدا نشده است.

مدیرکل بهزیستی استان بیان کرد: آن چیزی که مهم است باید پیگیر مسائل کودک‌آزاری از طریق مراجع قانونی بود و سپس تامین امنیت و سلامت روحی و جسمی این کودک است و در این خصوص درخواست داریم تا از دستگاه قضایی حکم نگهداری موقت بگیریم تا کودک که زیر دست مادر و پدر آزار دهنده قرار گرفته بود در تحویل بهزیستی باشد.

وی افزود: در روزهای آتی با ارائه مستندات تصمیمات بیشتر در خصوص وضعیت کودک و نوع نگهداری کودک به صورت دائم یا موقت در بهزیستی ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/