منتظر استاندار آذربایجان‎شرقی در مجموعه تاریخی و گردشگری قدمگاه هستیم
منتظر استاندار آذربایجان‎شرقی در مجموعه تاریخی و گردشگری قدمگاه هستیم

آذرشهر - سفیر ورزشی تبریز ۲۰۱۸ ضمن دعوت از استاندار آذربایجان شرقی به مجموعه تاریخی و گردشگری قدمگاه، گفت: قدمگاه نیاز به تعریف و توصیف ندارد چرا که قدمت دیرینه و ۱۲هزار ساله اش این مجموعه تاریخی و گردشگری را توصیف می کند.

به گزارش عصرتبریز، سعید رحیمی مقدم سرمایه گذار و مدیر مسئول مجموعه تاریخی قدمگاه، گفت: به عنوان سفیر ورزشی رویداد تاریخی و بین المللی تبریز ۲۰۱۸ از استاندار مردمی و ورزشی آذربایجان شرقی عاجزانه خواهش میکنم از قدمگاه که باقدمت ۱۲هزارساله اش شناسنامه و هویت آذربایجان است بازدید نمایند.

سرمایه گذار و مدیر مسئول مجموعه تاریخی قدمگاه به مشکلات این مجموعه گردشگری اشاره کرد و گفت: مجموعه گردشگری قدمگاه از چندین مشکل اساسی رنج می برد که این مشکلات مانع اصلی پیشرفت این محل تاریخی است.

وی یکی از مشکلات اساسی را، راه ارتباطی حدفاصل ورودی مجموعه تا مسجد تاریخی قدمگاه خواند و تصریح کرد: این راه علاوه بر راه مسجد تاریخی راه کشاورزان و باغداران نیز بوده است با سرمایه گذاری این راه را گشترش دادیم اما تردد کشاورزان و باغدارن کمی اقامت و بازدید گردشگران را با مشکل مواجه کرده است و همچین وجود گردشگران و بازدیدکنندگان به نوعی برای کشاورزان هم مشکل ایجاد کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: باتعامل در بین روستایان و مسئولین در همین راستا ما برای حل مشکلات کشاورزان و باغداران راه دیگری را احداث کرده ایم تا مشکلی برای کشاورزان و گردشگران به وجود نیاید اما راه تازه احداث شده یک روز کار دارد تا هموار شود و مشکلی در تردد کشاورزان بادامیاربه وجود نیاورد.

رحمیی مقدم در ادامه سخن خود به اجرایی شدن این راه اشاره کرد و افزود: میزبان اکثر مسئولین شهرستانی و استانی بوده ایم اما این راه تنها با حضور استاندار آذربایجان شرقی میتواند اجرایی شود.

داور لیگ برتر فوتبال در پایان افزود: اگر مشکل راه ورودی تا مسجد تاریخی قدمگاه حل شود مطمنا شاهد تحول عظیم در صنعت گردشگری استان و شهرستان آذرشهر خواهیم بود.

رضا نیکبخت عضو شورای اسلامی شهرستان آذرشهر هم از استاندار آذربایجان شرقی برای بازدید از مجموعه باقدمت قدمگاه دعوت بعمل آورد.

نیکبخت در ادامه به راکد بودن منطقه اشاره کرد و گفت: منطقه گردشگری قدمگاه چندین ساله که راکد مانده بود سرانجام سعید رحیمی مقدم که یکی داوران خوش آتیه فوتبال نیز هست آستین بالا زد و با سرمایه گذاری دراین مجموعه تاریخی به راکد بودن این منطقه پایان داد.

وی در ادامه به کارهای انجام شده از سوی سرمایه گذار و مدیر مسئول این منطقه تازیخی پرداخت و گفت: مرمت و بازسازی گورستان و مسجد تاریخی ، راه کشی، ایجاد فضای سبر و درخت کاری از جمله کارهایی مهمی است که توسط اقای رحیمی مقدم انجام شده است که در آینده نزدیک میتواند جلوه زیبایی را به این مجموعه تاریخی ببخشد.

وی در ادامه بیان کرد: گورستان و مسجد تاریخی قدمگاه در سال ۱۳۴۷ ثبت ملی شده است.

عضو شورای اسلامی آذرشهر، منطقه قدمگاه را تاریخی خواند و عنوان کرد: این مجموعه ۱۲ هزار سال قدمت دارد که نشان از تاریخی بودن این مجموع است.

نیکبخت در پایان به محورهای پنج گانه تبریز ۲۰۱۸ اشاره کرد و گفت: شهرستان آذرشهر یکی از محورهای پنج گانه تبریز ۲۰۱۸ می باشد که این شهرستان خود نیز به ۱۸ محور تقسیم بندی شده که قدمگاه یکی محورهای ۱۸گانه شهرستان می باشد.

انتهای پیام/