کشف ۵هزار تن مواد غذایی احتکار شده در چندین انبار
کشف ۵هزار تن مواد غذایی احتکار شده در چندین انبار

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: طی روزهای گذشته چندین انبار کالا در حوزه مواد غذایی در سطح استان با همکاری سایر دستگاههای اجرایی و نظارتی به میزان ۵ هزار تن مواد غذایی از جمله روغن خوراکی برنج و حبوبات کشف شد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی اسماعیل عطاپور در جلسه این هفته مبارزه با احتکار و اختفاء استان با بیان اینکه طی روزهای گذشته چندین انبار کالا در حوزه مواد غذایی در سطح استان با همکاری سایر دستگاههای اجرایی و نظارتی به میزان ۵ هزار تن مواد غذایی از جمله روغن خوراکی برنج و حبوبات کشف شد، اظهار کرد: برخی از این اقلام از اسفند سال ۹۶ در این محلها نگهداری می شد و تا کنون اقدامی نسبت به توزیع آن صورت نگرفته بود .

وی ادامه داد: متاسفانه مقداری از کالاهای کشف شده با ارز ۴۲ هزار ریالی وارد کشور شده و ضوابط قیمت گذاری در خصوص آنها رعایت نشده بود.

وی در ادامه با به تشدید نظارت ها از واحدهای نگهداری کالا بویژه ۲۵ قلم کالای اساسی، اظهار داشت: پرونده تخلف این واحدها در کمترین زمان ممکن جهت ادامه روند پرونده، به تعزیزات حکومتی ارجاع می شود.

عطاپور باره دیگر از شهروندان خواست موضوع گرانفروشی، عدم عرضه کالا و احتکار در واحدهای صنفی را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همچنین با اشاره به نوسانات قیمت گوشت گرم مرغ نیز گفت: واحدهای صنفی عرضه کننده و مرغداری ها موظف به رعایت سقف قیمت میانگین کشوری هستند و در غیر اینصورت برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی افزود: این قیمت بصورت روزانه توسط اداره کل پشتیبانی امور دام استان و از طریق سامانه مربوطه استخراج و به مراجع ذیربط از جمله تشکلها و واحدهای کشتارگاهی اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام/