عوامل بروز تصادفات جاده‌ای به صورت دقیق شناسایی شوند/ لزوم آموزش فرهنگ صحیح رانندگی
عوامل بروز تصادفات جاده‌ای به صورت دقیق شناسایی شوند/ لزوم آموزش فرهنگ صحیح رانندگی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: گروه‌های تخصصی باید عوامل این رخداد و وزن هر یک از عوامل را به طور دقیق و علمی مشخص کنند تا بتوانیم راهکارهای مناسب برای اصلاح این وضعیت پیدا کنیم.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در نشستی که به منظور بررسی عوامل افزایش تصادفات جاده‌ای در استان تشکیل شد، خاطرنشان کرد: اگر علت این امر را درست تشخیص ندهیم در حل مسأله نیز دچار مشکل خواهیم شد.

وی با بیان اینکه باید نقش هریک از عوامل در بروز تصادفات جاده‌ای به طور دقیق تعیین شود، افزود: یکی از عواملی که برای تصادفات مطرح می‌شود نواقص جاده‌ای و کمبود زیرساخت‌هاست، در حالی که در برخی از بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها که زیرساخت‌های مناسب هم وجود دارد باز شاهد تصادفات منجر به فوت هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی با ابراز تأسف از افزایش نگران‌کننده تصادفات و تلفات جاده‌ای استان در پنج ماهه نخست سال جاری، اظهار داشت: گروه‌های تخصصی باید عوامل این رخداد و وزن هر یک از عوامل را به طور دقیق و علمی مشخص کنند تا بتوانیم راهکارهای مناسب برای اصلاح این وضعیت پیدا کنیم.

خدابخش ادامه داد: به نظر می‌رسد مهم‌ترین عامل تصادفات جاده‌ای، ضعف آموزش و فرهنگ رانندگی است که لازم است برای این موضوع وقت و انرژی صرف کنیم.
وی افزود: اگر سالیان متمادی برای زیرساخت‌ها هزینه کنیم اما نسبت به فرهنگ‌سازی و آموزش رفتار صحیح در رانندگی غافل باشیم اقدامات ما آن‌چنان موثر نخواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: البته اقدامات لازم برای اصلاح زیرساخت‌ها و کنترل تردد در جاده‌ها نیز همزمان با اقدامات فرهنگی باید انجام شود.

انتهای پیام/