احتمال تغییر تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸
احتمال تغییر تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از بررسی مجدد موضوع تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ در شورای سنجش و پذیرش خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، ابراهیم خدایی با اشاره به نامه ۱۷۰ نماینده خطاب به وزیر علوم درباره لزوم بازنگری در محاسبه نمره معدل در کنکور، گفت: اعضای کمیسیون آموزش مجلس نیز مانند ۱۷۰ نماینده خواهان تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ هستند؛ بنابراین مقرر شد این موضوع برای بررسی بیشتر مجددا در شورای سنجش و پذیرش دانشجو مطرح شود؛ در صورتی که مصوبه شورای سنجش و پذیرش درباره تاثیر قطعی سوابق تحصیلی اصلاح شود اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا ممکن است تغییری در نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ ایجاد شود، توضیح داد: در حال حاضر نمی‌توان گفت که ۱۰۰ درصد تغییری در مصوبه شورا ایجاد خواهد شد اما شورای سنجش و پذیرش توصیه مجلس و ۱۷۰ نماینده را مد نظر قرار خواهد داد.

این مقام مسئول در پاسخ به اینکه آیا تاثیر قطعی سوابق تحصیلی فقط برای افرادی است که در امتحانات نهایی خرداد ۹۸ شرکت می‌کنند یا در کنکور افرادی که پیش از ۹۸ هستند نیز اعمال خواهد شد، بیان کرد: از آنجایی که مصوبه شواری سنجش و پذیرش برای تمامی افراد است در صورتی که تغییری در اعمال تاثیر قطعی  ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ اعمال نشود این تاثیر برای همه افراد لحاظ می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: در صورتی که مصوبه شورای سنجش و پذیرش تغییری نکند تاثیر قطعی سوابق تحصیلی برای همه افراد چه آنهایی که در امتحانات نهایی خرداد ۹۸ شرکت کنند چه آنهایی که پیش از ۹۸ امتحان داده باشند لحاظ می‌شود.

انتهای پیام/