مدال طلای بازی‎های آسیایی بر گردن تکواندوکار میانه‎ای
مدال طلای بازی‎های آسیایی بر گردن تکواندوکار میانه‎ای

ورزشکار میانه ای تیم ملی در وزن مثبت 80 کیلوگرم تکواندوی مردان در فینال مقابل حریف ازبکستانی پیروز شد.

به گزارش عصرتبریز، مسابقات تکواندوی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ در بخش کیوروگی از روز گذشته در جاکارتا آغاز شده و در روز نخست فرزان عاشورزاده با شکست در نیمه نهایی به مدال برنز رسید.

سعید رجبی، تکواندوکار میانه ای تیم ملی ایران امروز در دسته ۸۰ کیلوگرم، موفق شد با از پیش رو برداشتن تمامی حریفان خود به مقام قهرمانی دست پیدا کرده و پنجمین مدال طلای کاروان ایران را کسب کند.

این ملی پوش میانه ای در گام اول توانست حریف اصلی خود از کره جنوبی را در یک مسابقه حساس در راند طلایی شکست دهد. حریف بعدی رجبی از چین بود که پیروزی بر او می توانست مدال برنز این تکواندوکار را قطعی کند. این مبارزه اگرچه سخت و حساس دنبال شد؛ اما در لحظات آخر با هوشیاری کادرفنی و اعتراض به موقع ۵ بر ۴ به سود نماینده کشورمان به پایان رسید. در نیمه نهایی روسلان جبارف قزاقستانی حریف رجبی بود. این ملی پوش تکواندو توانست با نتیجه ۱۱ بر ۷ حریفش را از پیش رو بردارد تا با کسب مدال طلا یک گام بیشتر فاصله نداشته باشد.

و اما در فینال سعید رجبی با شوکین از ازبکستان مواجه شد. راند اول این مبارزه بدون اینکه امتیازی بین ۲ تکواندوکار رد و بدل شود، به پایان رسید. در راند دوم نیز همین روند ادامه داشت و ۲ تکواندوکار با احتیاط زیادی به کار ادامه دادند و همچنان هیچ امتیازی برای فینالیست ها به ثبت نرسید. در راند سوم سعید رجبی و حریفش هر کدام به یک امتیاز رسیدند تا کار به راند طلایی کشیده شود. در راند طلایی به خاطر زمین خوردن رجبی یک امتیاز حریف ازبک گرفت؛ اما در ادامه سعید رجبی با یک ضربه ۲ امتیاز گرفت تا اولین طلایی تکواندو و چهارمین طلایی کاروان ایران لقب بگیرد.

انتهای پیام/