مشکلات اقتصادی کشور در اثر بی‌تدبیری مسئولان بوجود آمده است/ با تلاش و امید از این شرایط عبور می‎کنیم
مشکلات اقتصادی کشور در اثر بی‌تدبیری مسئولان بوجود آمده است/ با تلاش و امید از این شرایط عبور می‎کنیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: مشکلات اقتصادی کشور در اثر بی تدبیری مسئولان بوجود آمده است اما آینده بن بست نیست؛ با تلاش و امید از این شرایط عبور می‎کنیم.

به گزارش عصرتبریز، حجت‎الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز عید سعید قربان با تبریک این عید بزرگ به همه مسلمان جهان، مردم ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهارکرد: عید قربان یه معنای تقرب به درگاه حق تعالی، بازگشت به خداوند، خودسازی و بهره گیری از فرصت های ناب است.

وی افزود: در مورد این عید بر خلاف دیگر اعیاد، بین فِرَق مختلف مسلمانان اختلافی وجود ندارد و از اعیاد بزرگ همه ملت های مسلمان به حساب می آید.

آل هاشم در ادامه بیان اینکه همه مشکلات اقتصادی عمدتا ریشه داخلی دارد، اظهار داشت: تغییر تیم اقتصادی دولت یکی از مطالبات مردم است چرا که با بی تدبیری آنها به ذخایر طلا و ارز کشور چوب حراج زده شده و قیمت های کالا ها افزایش یافته است.

امام جمعه تبریز افزود: راه حل عبور از این شرایط مذاکره با آمریکا نیست بلکه مسئولان باید با هتمی مضاعف و تلاشی صادقانه اقتصاد بیمار را درمان کنند.

وی با بیان اینکه مذاکره با رژیم متقلب و زورگو امکان پذیر نیست، تصریح کرد: براساس تجارب گذشته و ضررهایی که از سوی آمریکا متوجه ملت ایران شده است با این رژیم مذاکره نخواهیم کرد.

آل هاشم افزود: مذاکره با آن ها راه حلی برای کاهش دشمنی ها نیست بلکه این مذاکره ابزاری در دست آمریکا برای تشدید فشارها و افزایش دشمنی ها است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: اقتدار نظامی ایران باعث شده وقوع جنگ نظامی از دستور کار دشمن خارج شود، البته تجربه نشان داده جمهوری اسلامی ایران و ملت قهرمان آن به هر متجاوزی ضربه بزرگی می زنند.

امام جمعه تبریز در ادامه با بیان اینکه فساد مانند اژدهایی است که باید به طور کامل با آن مبارزه شود، گفت: قوه مجریه، قوه مقننه و دستگاه های امنیتی و نظامی باید گلوگاه فساد را ببندند که در این میان قوه قضاییه باید با تمام توان به میدان آمده و با اخلالگران اقتصادی و مفاسد آن برخوردی قاطع و به هنگام داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک تولید و رونمایی از نخستین جنگده کاملا ایرانی در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دیروز همزمان با سالروز صنعت دفاعی هواپیمای جنگی کاملا ایرانی که توسط دانشمندان جوان ایرانی طراحی و ساخته شده است رونمایی شد که این دستاورد بزرگ از برکات انقلاب است.

آل هاشم در ادامه با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج، گفت: مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله امام خامنه ای در این پیام مهم با یادآوری مسائل عبادی، سیاسی و فرهنگی از حجاج بیت الله الحرام خواستند در حق مسلمانان مظلوم جهان دعا کنند و از پیشگاه حضرت حق بخواهند که دست استکبار خصوصا آمریکا جهانخوار را از سرزمین های اسلامی قطع کند.

انتهای پیام/