شکست مقابل ذوب آهن، پایانی بر تساوی‎های سریالی ماشین
شکست مقابل ذوب آهن، پایانی بر تساوی‎های سریالی ماشین

شاگردان فیروز کریمی اولین شکست این فصل شان متحمل شدند.

به گزارش عصرتبریز، تیم های ماشین سازی تبریز و ذوب آهن اصفهان در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۸ روز پنج شنبه اول شهریور ماه در ورزشگاه بنیان دیزل شهر تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی دو بر یک ذوب آهن و رقم خوردن اولین شکست خانگی شاگردان فیروز کریمی در لیگ هجدهم همراه بود.

هفته پنجم لیگ هجدهم
پنجشنبه اول شهریور ۹۷، ساعت ۱۸:۰۰
ورزشگاه بنیان دیزل تبریز
گروه داوری: داور: یاسر همرنگ – کمک ها: فرزاد بهرامی، سید یعقوب حجتی

ترکیب دو تیم:

ماشین سازی:

فرناندو دخسوس، محمدحسین کنعانی زادگان، سید محمد خرم الحسینی، سید احمد مهدی زاده، عزیز معبودی، احمدرضا زنده روح، اسماعیل فرهادی (۴۶ سید احمد موسوی)، محسن یوسفی، رضا خالقی فر و پیمان بابایی (۱۱ فرید بهزاد کریمی)، مسیح زاهدی (۴۶ مصطفی سالاری)
سرمربی: فیروز کریمی

ذوب آهن:

رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، هادی محمدی، مجتبی مقتدایی، مهران درخشان مهر، حمید بوحمدان، قاسم حدادی فر، محمدرضا حسینی، محمدرضا عباسی (۸۱ علیرضا قادری)، فرناندز ماریون سیلوا (۷۹ ابوذر صفرزاده)، ادی گابریل هرناندز
سرمربی: امید نمازی
شرح گل‌ها:

ماشین سازی ۰ ذوب آهن ۱(دقیقه ۳۴، ماریون): پاس کوتاه حدادی فر پشت محوطه جریمه به ماریون، با شوت دیدنی این بازیکن اولین گل بازی را رقم زد. ضربه ماریون از راه دور در کنج دروازه ماشین جای گرفت.

ماشین سازی ۱ ذوب آهن ۱(دقیقه ۴۸، رضا خالقی فر): دقایقی پس از آغاز نیمه دوم یک پرتاب اوت از سوی ماشین سازان با ضربه سر کنعانی زادگان در موقعیت خوبی به خالقی فر رسید و این بازیکن نیز اولین گل تبریزی ها را به ثمر رساند.

ماشین سازی ۱ ذوب آهن ۲ (دقیقه ۵۶، ماریون): مهاجم برزیلی ذوبی ها یک بار دیگر توانست با استفاده از یک شوت پشت محوطه جریمه دروازه ماشین سازان را باز کند. البته ضربه ماریون فرناندز با برخورد به یکی از بازیکنان خودی تغییر مسیر داد و به همین دلیل خسوس موفق نشد محاسبه درستی برای مهار این توپ داشته باشد.

شرح بازی:

این بازی که تماشای آن رایگان اعلام شده بود، در حضور کمتر از ۱۰۰۰ نفر آغاز شد و ذوب آهن در دقیقه ۳۵ بازی، توانست توسط فرناندز ماریون سیلوا به گل برسد و نیمه نخست با همین یک گل به پایان رسید. در آغاز نیمه دوم و در دقیقه ۵۰، رضا خالقی فر توانست با ضربه سر، گل خورده تیمش را جبران کرده و بازی را به تساوی بکشاند. اما تساوی دو تیم، هفت دقیقه بیشتر طول نکشید و در دقیقه ۵۷ مسابقه، فرناندز ماریون سیلوا بار دیگر توانست تیمش را پیروز کند و این بار با شوتی از راه دور که در میانه راه به یک بازیکن اصابت کرد، دروازه فرناندو دخسوس را باز کند. ماشین که هر چهار دیدار قبلی خود را با تساوی یک بر یک به پایان برساند در این دیدار سنت شکنی کرد و بیش از یک گل خورد تا در خانه بازنده باشد. به این ترتیب طلسم تساوی های پشت سر هم ماشین سازی شکسته شده و اولین باخت این تیم در لیگ هجدهم رقم خورد.

انتهای پیام/