وجود فساد سیستماتیک و نظام‌یافته در کشور، دروغی بزرگ علیه نظام است/ انتقاد از عدم حضور تعدادی از مدیران در مصلی جهت پاسخگویی به مردم
وجود فساد سیستماتیک و نظام‌یافته در کشور، دروغی بزرگ علیه نظام است/ انتقاد از عدم حضور تعدادی از مدیران در مصلی جهت پاسخگویی به مردم

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به سخن عده‌ای که می‌گویند فساد سیستماتیک و نظام‌یافته در کشور در جریان است، گفت: این دروغی بزرگ علیه نظام است.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز با اشاره به سخن عده‌ای که می‌گویند فساد سیستماتیک و نظام‌یافته در کشور در جریان است، اظهارکرد: نباید این مساله را بطور کلی مطرح کرد چراکه این دروغی بزرگ علیه نظام است؛ درست است که فسادهای بزرگ اقتصادی مستلزم ورود شبکه‌ای از افراد در نقاط مختلف نظام اداری و اقتصادی کشور بوده اما این یک ظلم بزرگ است که کل حکومت را بخاطر فساد چند کارگزار، این‌چنین محکوم کنیم.

وی افزود: این اتهامی بزرگ به هزاران مدیر و هزاران مسوول است که صادقانه و خالصانه مشغول خدمت‌گزاری هستند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید علل و عوامل بروز این فساد اقتصادی مشخص شود، تصریح کرد: بحمدالله در تعامل خوبی که بین قوا بوجود آمده این مورد در حال شکل‌گیری است.

وی اضافه کرد: سازوکارهای نامناسب اقتصادی، تعدد قوانین، فقدان سازوکارهای نظارتی مناسب و از همه مهمتر فقدان تقوای الهی از عوامل اصلی این فساد است.

آل‌هاشم گفت: ملت ایران باید هوشیاری خود را حفظ کنند و تحت تاثیر القائات دشمن قرار نگیرند و همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند «مشکل لاینحل در کشور وجود ندارد» همه‌ی مشکلات قابل حل است و به تبع آن در روزهای اخیر نیز اقدامات تاثیرگذاری از سوی قوای سه‌گانه انجام گرفته است و ان‌شاالله بتوانند با مفسدین اقتصادی برخورد قاطع و جدی داشته باشند.

وی در ادامه سخنانش کسب مدال طلا توسط سه ورزشکار آذربایجانی در  مسابقات آسیایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: حضور مقتدرانه ورزشکاران آذربایجانی و کسب مدال طلا توسط این عزیزان را به تمام آذربایجانی‌ها و ورزش دوستان منطقه تبریک می‌گویم؛ البته بنده روز گذشته بصورت تلفنی با این عزیزان صحبت کردم و باید به آقایان پرویز هادی، میرهاشم حسینی و سعید رجبی آفرین گفت که برای استان و کشورمان افتخار کسب کردند.

خطیب جمعه تبریز، مراسم رسمی روز صنایع دفاعی و رونمایی از جنگنده بومی کوثر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: انتصاب فرماندهان جدید نیروی هوایی ارتش و نیروی دریایی سپاه و معاون هماهنگ کننده سپاه را تبریک می‌گویم و باید اذعان داشت که تمام این موفقیت‌ها در سایه تدابیر مقام معظم رهبری است.

آل‌هاشم در ادامه با اشاره به مناسب‌های هفته آینده و سالروز بزرگداشت زکریای رازی و شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا که بعنوان روز داروسازی و روز پزشک نام گرفته‌اند، گفت: از زحمت‌کشان و کارکنان عرصه داروسازی باید تشکر کرد؛ داروسازی و بخصوص پزشکی یک حرفه‌ی مقدس و آسمانی است که این عزیزان نه تنها بر جسم مردم شفا می‌بخشند بلکه به روح آن‌ها آرامش می‌دهند.

وی افزود: جامعه پزشکان و داروسازان ایران در تمام شرایط سخت در کنار ملت ایران قرار گرفته‌اند و یار و یاور آسیب‌دیدگان بوده‌اند.

وی با تبریک روز کارمند، بیان کرد: کارمندان قشر سالم و قانع جامعه هستند که خدمت کارمندان ثواب بسیاری دارد اما باید دقت شود که این خدمت مورد رضایت خدا واقع شود.

امام جمعه تبریز افزود: تقوا، کاردانی، شرح صدر، مردم‌دوستی، فروتنی، نرم‌خویی، نیک‌خلقی، خدمت به مردم، تسریع در کار مردم، گشاده‌رویی با مردم، حفظ حرمت مردم، ترک منت در خدمت، اطاعت از مافوق و همفکری و مشورت جزء ویژگی‌های یک کارمند نمونه است.

وی اضافه کرد: سعی کارمندان این باشد که به مردم خدمت کنند و در صورت منع قانونی در حل مشکل ارباب رجوع، حداقل با گشاده‌رویی با مردم رفتار کنند.

آل‌هاشم در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و گرامی‌داشت هفته دولت، گفت: سال ۶۰ یکی از سال‌های عجیب بود چراکه ششم تیرماه آن سال رهبر معظم انقلاب ترور شد؛ شهیدان بهشتی، باهنر و رجایی و همچنین شهید محراب آیت‌الله مدنی نیز در همان سال به شهادت رسیدند.

وی با تشکر از استاندار آذربایجان‌شرقی که بنا به اعلام قبلی، این هفته از ساعت ۱۰ صبح در مصلی حضور یافته و حضورا پاسخگوی مشکلات مردم بود، افزود: امروز تعداد زیادی از مردم جهت دیدار با مسوولان به مصلی مراجعه کردند و تعدادی از مدیران دستگاه‌های دولتی حاضر در مصلی، پاسخگوی مردم بودند.

امام جمعه تبریز متذکر شد: از مدیرانی که علی‌رغم ابلاغ رسمی استاندار آذربایجان‌شرقی برای پاسخگویی به مردم در مصلی حضور نیافتند گله‌مندم و امیدوارم عذرشان در این مورد موجه باشد.

وی با بیان اینکه تعامل مقام معظم رهبری با مقامات دولتی باید الگوی ائمه جمعه باشد، توضیح داد: تعامل ائمه جمعه با دولت و مسوولان اجرایی در تمام دوره‌ها اهمیت فراوانی داشته و در شرایط فعلی باید به آن بیشتر توجه شود چراکه امروز مشکلات معیشتی مردم افزایش یافته و مردم انتظار طرح این مسائل را از تریبون نماز جمعه دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون که شاهد تلاش دشمن در ایجاد جنگ روانی و سوءاستفاده سودجویان داخلی از مشکلات اقتصادی و معیشتی هستیم، ائمه جمعه بایستی در ارتباط با رفتار مسوولان دولتی نگاهی توأم با رصد هوشمندانه، نقد منصفانه و حمایت حکیمانه داشته باشند.

انتهای پیام/