تصدی‌گری دولت در بخش کشاورزی باید به حداقل برسد
تصدی‌گری دولت در بخش کشاورزی باید به حداقل برسد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تأثیر مستقیم آن در بخش‌های مختلف کشاورزی باید برنامه‌های سازمان جهادکشاورزی هم‌راستا با کاهش تصدی‌گری دولت در امور مربوطه پیگیری شود.

به گزارش عصرتبریز، علی جهانگیری در آیین افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های جهاد کشاورزی استان آذربایجان‎شرقی، اظهارکرد: ضروری است ضمن شناخت دقیق شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، به‌صورت متحدتر به سمت شناخت و بهره‌مندی از پتانسیل‌های و داشته‌های داخلی متمرکز شویم تا با خودباوری بتوانیم از پس مشکلات پیش رو برآییم.

وی از بخش کشاورزی به‌عنوان حساس‌ترین بخش اقتصادی متأثر از تحولات اقتصادی نام برد و افزود: امروز این بخش هم می‌تواند همزمان به‌عنوان تهدید و فرصت دیده شود، در ایام تحریم بدون شک این بخش می‌تواند به‌عنوان نقطه آسیب‌پذیر خود را نشان دهد و خطرات احتمالی را در پی داشته باشد اما اگر با دوراندیشی و برنامه‌ریزی مدون در این حوزه عمل شود بدون شک این بخش نقطه قوت اقتصادی برای ما خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی بهره‌گیری از توان متخصصین دانشگاهی در بروز کردن فرایندها در مجموعه جهاد کشاورزی را یادآور شد و گفت: استان آذربایجان شرقی باوجود دانشگاه‌های مادر، بیش از ۴۰۰۰ هزار عضو هیئت‌علمی دانشگاهی و بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو که حدود ۴۰ درصد از آن‌ها در مقطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند می‌تواند در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و فنی در خدمت جهاد کشاورزی باشد.

جهانگیری افزود: فعالیت سه مرکز بزرگ تحقیقاتی در بخش کشاورزی در سطح استان نشان‌دهنده اهمیت و توجه بهره‌گیری از دانش روز در این سازمان است اما نباید این فعالیت‌ها تنها در این مراکز محدود شود ازاین‌رو انتظار داریم کیفی سازی در بخش کشاورزی با تأکید بر فعالیت‌های فناورانه و دانش‌بنیان پیگیری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت نگاه ویژه به بخش کشاورزی در کشور، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تأثیر مستقیم آن در بخش‌های مختلف کشاورزی امروز نیازمند تحولات اساسی در این بخش هستیم و باید برنامه‌های این سازمان هم‌راستا با کاهش تصدی‌گری دولت در امور مربوطه پیگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه باید تصدی‌گری دولت در بخش‌های مختلف کاهش، یابد متذکر شد: کار مردم را باید به مردم سپرد، اگر بتوانیم به سمت توسعه تشکل‌ها و گروه‌ها مردمی حرکت کنیم خود اقدام خوبی است اما باید فراتر از این عمل کرده و در جهت کاهش تصدی‌گری دولت قدم برداریم.

انتهای پیام/