انتخاب هیات رئیسه شورای شهر تبریز بار دیگر به تعویق افتاد
انتخاب هیات رئیسه شورای شهر تبریز بار دیگر به تعویق افتاد

انتخابات هیات رئیسه جدید شورای شهر تبریز با درخواست اعضا و با توجه به عدم وفاق بر روی نامزدها، به جلسه هفته آینده موکول شد.

به گزارش عصرتبریز، محمد اشرف‌نیا امروز در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز، اظهارکرد: با توجه به اینکه شخص بنده به دلیل کسالت در بیمارستان بستری بودم و متاسفانه در چند جلسه اخیر شرکت نکردم، پیشنهاد می کنم که انتخابات هسات رییسه به جلسه آتی موکول شود.

وی ادامه داد:  تنفس برای جمع بندی، بررسی و یا پیوستن برخی اعضای دیگر به کاندیدای هیات رییسه شورا از دلایل این پیشنهاد است.

اشرف‌نیا تاکید کرد: این تاخیر میتواند باعث اتخاذ تصمیم قاطع ترو بهترین انتخاب در میان اعضا شود.

وی با اشاره به اینکه شاید بهتر بود عملکرد یکسال گذشته هیات رییسه شورا مورد بررسی قرار میگرفت افزود: این عمکرد میتواند معیارهای بسیاری را تعیین کرده و در اتفاق آرا اعضا شورا نیز موثر باشد.

این عضو شورا با درخواست مجدد از اعضا شورا جهت بررسی بیشتر، اظهار داشت: امیدوارم که با این پیشنهاد موافق باشید و در جلسات غیر رسمی با کل ۱۳ عضو به نتیجه نهایی و دلخواه اکثریت دست یابیم.

محمدباقر بهشی دیگر عضو شورای شهر تبریز در این جلسه، گفت: متاسفانه ریاست محوری در کشور ما باعث شده تا انتخابات هیات رییسه در صدر توجهات قرار گیرد.

وی اظهار داشت: شورای شهر با رای شهروندان انتخاب شده و نهادی مردمی بشمار می رود، از این حیث از هیات رییسه شورا انتظاری فراتر از این می رود.

بهشتی ادامه داد: هیات رییسه نسبت به دیگر اعا برتری ندارند و درواقع برای وظایف اداری انتخاب می شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: اصل کارآمدی شورا در برگزاری اصولی و شرکت اعضا شورا در کمیسیون ها است و نه عضویت در هیات رییسه شورا.

رییس کمیسیون برنامه ریزی و بودجه، کمیسیون ها را کارآمدتر دانست و گفت: انتخابات هیات رییسه را نباید پیچیده کرد و چراکه اگر کسی دغدغه ی شهروندان و حل مشکلات انها را دارد باید در کمیسیون ها عضو شود.

غلامحسین مسعودی ریحان،عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز گفت: تک تک اعضا شورای اسلامی شهر تبریز در این دوره توانمندی های بسیاری دارند اما بازدهی جمع اعضا شورا باید نمود موفقی از توانمندی های جمعی باشد.

وی افزود: اعضا شورا در کشتی مشترکی نشسته اند  و به سمت هدف مشترکی می روند برای سلامت رسیدن این کشتی باید به اتفاقا نظر دست یابیم.

ریحان تاکید کرد: در صورتیکه به نقطه مشترکی نرسیم ادامه راه دشوار خواهد بود.

محمرم محمدزاده در ادامه این جلسه اظهار داشت: متاسفانه در انتخابات هیات رییسه سال جاری صحبت خاصی صورت نگرفته و جلسه ای جهت اتخاذ تصمیم قطعی و موثر جهت انتخابات صورت نگرفته است.

وی ادامه این روند را عامل ایجاد شکاف در میان اعضا شورا دانست و گفت: در صورتیکه این روند ادامه یابد در میان اعضا اختلاف نظراتی در انتخابات پیش می آید.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: موکول کردن این انتخابات به هفته آتی میتواند کمک بزرگی به انتخاب اعضا کند.

محمدزاده با اشاره به عملکرد شهردار تبریز طی ۹ ماه گذشته گفت: با مقایسه دیگر کلانشهرها و شهرها، شهرداری تبریز در موقعیتی بهتری قرار دارد و امیدوارم این روند همچنان ادامه یابد.

سعید نیکوخصلت با اشاره به صحبت‌های دیگر اعضا شورا، بیان کرد: البته اعضا شورا طی هفته گذشته جلسات متعددی را برای رسیدن به تصمیمی نهایی برگزار کردند و آنطور که گفته شد این جلسه ابتدا به ساکن نبوده و امکان رای گیری وجود دارد.

وی ادامه داد: اما آنچه برای اعضا شورا مهم و ضروری است رسیدن به اتفاق نظر با وفاق و همدلی بسیار است.

نیکوخصلت تاکید کرد: از رسانه ها تقاضا دارم تا بجای هر گونه حدس و گمان به ایجاد این همدلی ها کمک کنند.

این عضو شورا افزود: با نفاق و جنگ برای همدیگر خاطرات نامناسبی درست نکنیم و برای ایجاد دوستی ها و مودت  تلاش کنیم چراکه از انشقاق چیزی عاید شهر و شهروندان نمی شود.

گفتنی است؛ بنا بر اعلام قبلی قرار بود جلسه امروز شورای شهر تبریز به رای گیری برای انتخاب هیات رئیسه جدید اختصاص یابد که با درخواست اعضای شورا بار دیگر این انتخابات به تعویق افتاده و به هفته‌ی آینده موکول شد.

انتهای پیام/