زیارت اربعین یک فرهنگ و بزرگترین مانور قدرت جهان اسلام است
زیارت اربعین یک فرهنگ و بزرگترین مانور قدرت جهان اسلام است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: اربعین حسینی یکی از سنت های برجسته درمیان مردم، عالمان و بزرگان مسلمین است و این فرهنگ بزرگترین مانور قدرت جهان اسلام است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‎الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار اعضای ستاد اربعین استان با بیان اینکه اربعین مانور جبهه حق درمقابل استکبار جهانی و دشمنان اسلام است، اظهار کرد: چند سال پیش که از سوی جبهه استکبار سرزمین کربلا آماج حملات و تهدیدات تروریستی و تکفیری بود، زائران اربعین در کنار عشق و علاقه به زیارت حرم شهدای عاشورا با نیت شهادت در مسیر عشق به نهضت جاودانه امام حسین (ع) راهی این سفر می‎شدند.

امام جمعه تبریز افزود: زیارت اربعین یک فرهنگ است و این فرهنگ به امنیت دو کشور عراق و ایران تاثیر بسزایی داشته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: اربعین حسینی یکی از سنت های برجسته درمیان مردم، عالمان و بزرگان مسلمین است و این فرهنگ بزرگترین مانور قدرت جهان اسلام است.

وی زیارت اربعین را اعتبار نظام دانست و گفت: اهمیت به این حرکت فرهنگی امیدها را در دل نسل جدید زنده می‎کند و آینده سازان این مرز و بوم را با نهضت خونین عاشورا و آموزه های آن آشنا می‎سازد.

آل هاشم با تاکید بر حمایت از حرکت عظیم و پیاده کاروان های اربعین، خاطرنشان کرد: تلاش های همه دستگاه های متولی در امر کاروان های زیارت اربعین ستودنی است اما برای تسهیل امورات سفر زائران درخروجی مرزهای کشور و خاک کشور عراق و همچنین تعیین و تامین ارز مسافران اتخاذ تدابیر لازم بسیار ضروری است.

در ابتدای این دیدار نمایندگان دستگاه های ذی ربط با ستاد اربعین حسینی از آخرین وضعیت اقدامات انجام یافته گزارش دادند.

انتهای پیام/