هواپیمای اف‌۵ ارتش سقوط نکرده و فرود سخت داشته است
هواپیمای اف‌۵ ارتش سقوط نکرده و فرود سخت داشته است

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: هواپیمای اف5 نیروی هوایی ارتش سقوط نکرده و فرود سخت داشته است.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیرسرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی در رابطه با سانحه دیروز هواپیمای اف۵ نیروی هوایی ارتش در دزفول گفت: این هواپیما با کمترین آسیب و با مهارت یکی از خلبانان به زمین نشست و در حاشیه باند متوقف شد که این اقدام شایان تحسین است.

معاون فرهنگی ارتش یادآور شد: در واقع این هواپیمای آموزشی فرود یا نشستن سخت یا به‌عبارتی «هارد لندینگ» داشته و در حال حاضر این هواپیما از ناحیه چرخ‌ها آسیب دیده است.

تقی‌خانی اضافه کرد: برخی از رسانه‌ها و به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی و بعضی کانال‌های پیام‌رسان در فضای غیررسمی، اقدام به انتشار اخباری مبنی بر سقوط هواپیما کردند. باید تأکید کرد که هر کدام از واژه‌ها بار معنایی خاصی دارند و باید از آن‌ها با دقت و در جای خود استفاده کرد.

وی افزود: از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و دلسوزان عرصه اطلاع‌رسانی انتظار داریم اخبار موثق و دقیق را با دریافت از مراکز و مراجع رسمی منتشر کنند. برخی با تأثیرپذیری از اطلاعات ناقص فضای مجازی تصاویر آرشیوی این نوع هواپیما را که حتی در ایرانی بودن برخی از آن‌ها تردید وجود دارد، منتشر کردند تا ذهن‌ها را به‌نحوی هدایت کنند که این هواپیما، سقوط کرده و از بین رفته است.

معاون فرهنگی ارتش ادامه داد: البته از رسانه‌های رسمی و بیشتر پایگاه‌های خبری که اخبار منتشر شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش را منبع خبر خود قرار دادند نیز سپاسگزاریم.

سخنگوی ارتش گفت: نباید دقت در اطلاع‌رسانی را فدای سرعت کنیم. اینکه فوری اخباری را منتشر کنیم در صورتی مفید است که با دقت و صحت لازم همراه باشد در غیر این‌صورت ناخواسته بار روانی نامناسبی در افکار عمومی ایجاد می‌شود.

تقی‌خانی یادآور شد: موارد حساسی مانند سوانح پروازی برای اطلاع‌رسانی نیازمند بررسی‌های دقیق است و اگر بدون این بررسی‌ها به انتشار اخبار مبادرت کنیم، ممکن است روند اطلاع‌رسانی صحیح را مخدوش کرده و جبران و متقاعدسازی افکار عمومی درمسیر اصلاح اخبار نیز دشوار باشد.

انتهای پیام/