در جلسه سوال از رئیس‌جمهور به چالش برمی‌خوریم/ عده‌ای می‌خواهند روحانی را بی‌عرضه نشان دهند
در جلسه سوال از رئیس‌جمهور به چالش برمی‌خوریم/ عده‌ای می‌خواهند روحانی را بی‌عرضه نشان دهند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در موقعیت حساس کنونی آمریکا با تمام قدرت به میدان آمده که ما را به چالش بکشاند، در این شرایط ایجاد چالش از سوی خودمان به نفع مملکت نیست.

به گزارش عصرتبریز، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه چه کار باید کرد تا در جلسه سوال از رییس جمهور شاهد ایجاد حواشی از نوع آنچه در جلسه استیضاح وزیر کار دیدیم، نباشیم، گفت: هر نماینده‌ای مستقل است و می‌تواند حرفش را بزند و نظر دهد. اقدامی که ما باید انجام بدهیم این است که از حد انصاف و اعتدال پایمان را بیرون نگذاریم و اگر سوال می‌کنیم سوالمان در چارچوب، با دلسوزی و جهت حل مشکل موجود باشد.

او ادامه داد: نباید سوال از رییس جمهور در جهت تخریب و یا ضایع کردن همدیگر باشد. اگر قرار باشد ما مسئولا‌ن همدیگر را ضایع کنیم هرکدام از ما مشکلاتی دارد که راحت می‌توان از آن اشکال گرفت، اما اگر در چارچوب انصاف و با مستند علمی و در چارچوب قانون صحبت کنیم؛ می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد که البته من بعید می‌دانم.

پزشکیان تاکید کرد: در جلسه سوال از رییس جمهور قطعا به چالش‌هایی برمی‌خوریم. بسیاری از سوالاتی که از رییس جمهور قرار است پرسیده شود، به واقع تقصیر یک ارگان، سازمان و یک قوه نیست بلکه مجموعه ما یک ساختاری را درست کردیم که یکسری مشکلات ایجاد شده است. ما بجای اینکه آن مشکلات و آن ساختار را شناسایی و حل کنیم می‌خواهیم به دولت بگوییم بی‌عرضه بودی که نتوانستی مشکل را حل کنی که این درست نیست.

نایب رئیس مجلس گفت: من نمی‌خواهم بگویم ما مسئولان بی‌نقص هستیم، همه ما عیب‌هایی داریم. اگر نوع گفتگو و تعامل ما مسئولان با یکدیگر چارچوبی پیدا کند که هم افزایی داشته باشد، دیگر در مقابل یکدیگر نمی‌ایستیم.

پزشکیان گفت: در موقعیت حساس کنونی آمریکا با تمام قدرت به میدان آمده که ما را به چالش بکشاند، در این شرایط ایجاد چالش از سوی خودمان به نفع مملکت نیست.

انتهای پیام/