آغاز اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور
آغاز اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از نیمه دوم شهریورماه خبر داد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان‎شرقی، اسماعیل عطاپور افزود: در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با شروع سال تحصیلی جدید و لزوم پیشگیری از بروز هر گونه تخلف احتمالی توسط عوامل سودجو و فرصت‌طلب، معاونت نظارت و بازرسی سازمان همانند سال های گذشته با همکاری و هماهنگی اداره کل تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌های مرتبط اعم از اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و نیروی انتظامی اقدام به برگزاری طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور تا دهم مهرماه خواهد نمود.

وی ادامه داد: استفاده حداکثری از ظرفیت‌ اتحادیه‌ها و ناظران افتخاری در ایام اجرای طرح‌های نظارتی و انجام بازرسی و نظارت، مبارزه با عرضه کالای قاچاق با رویکرد حمایت از تولید داخل از جمله برنامه ها خواهد بود.

وی اظهار داشت: کنترل حراج‌ها، شناسایی مراکز فاقد پروانه تولید، ممانعت از فروش اجباری سایر اقلام نوشت افزار، نظارت بر رعایت درج قیمت مصرف کننده، رعایت درصد سود مجاز، جلوگیری از عرضه اقلام نوشت افزار تقلبی، از جمله اقداماتی است که در این طرح به اجرا درخواهد آمد.

عطاپور با اشاره به دریافت و رسیدگی به موقع گزارش‌ها و شکایات مردمی و انجام گشت‌های بازرسی با مراجع نظارتی در حین اجرای طرح، گفت: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی و عدم درج قیمت، مراتب را به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام نمایند.

انتهای پیام/