هیچ‌کدام از پاسخ‌های رئیس‌جمهور برای من قانع‌کننده نبود/ روز گذشته ثابت شد دولت برنامه‌ای برای آینده ندارد
هیچ‌کدام از پاسخ‌های رئیس‌جمهور برای من قانع‌کننده نبود/ روز گذشته ثابت شد دولت برنامه‌ای برای آینده ندارد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با بیان اینکه ما نمایندگان باید تذکرات و نگرانی‌هایمان را که همانا نگرانی و دغدغه مردم است به رئیس‌جمهور منتقل می‌کردیم گفت: واقعیت این است که روز گذشته ثابت شد که دولت برنامه‌ای برای آینده ندارد.

احمدعلیرضا بیگی امروز در گفتگو با خبرنگار عصر با اشاره به جلسه روز گذشته سوال از رئیس‌جمهور، اظهارکرد: قطعا موافق با طرح سوال از رئیس‌جمهور بودم. تقریبا یازده ماه بود که پیگیر بودیم که آقای رئیس‌جمهور در مجلس حضور پیدا کنند چون پیش‌بینی می‌کردیم موضوعات اقتصادی به نقاط بحرانی برسد و آقای روحانی باید در مجلس حضور می‌یافتند تا ما نمایندگان تذکرات و نگرانی‌هایمان را که همانا نگرانی و دغدغه مردم است به رئیس‌جمهور منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه تا مسائل داخل خانه را حل نکنیم نمی‌توان بر مشکلات و درگیری‌های خارج از خانه غلبه کرد، افزود: ملت ما ظرف یکسال گذشته بیش از هشتاد درصد ثروتشان را از دست داده‌اند و همه می‌دانند که تنها تحریم باعث این مشکل نبوده و به جرأت می‌توان گفت که عدم سیاست‌گذاری مناسب اقتصادی باعث این معضل شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: ترکیه نیز در حال حاضر با چالش تحریم‌های خارجی مواجه است اما این چالش در ترکیه سبب افزایش قدرت ملی شده ولی در ایران این چالش خارجی مشکلات متعددی را در داخل ایجاد کرده است ضمن اینکه تمام این مشکلات پیش از وقوع قابل پیش‌بینی هستند.

وی اضافه کرد: زمانی که بودجه‌ی سال ۹۷ تنظیم و‌ به تصویب می‌رسید به دولت تذکر داده شد که انتخاب ترامپ مشکلات بسیاری برای ما بوجود خواهد آورد و به تبع آن پیش‌بینی دولت چیست؟ متاسفانه پاسخی وجود نداشت و تا خرداد سال ۹۷ حدود دوازده میلیارد دلار از منابع ارزی بدون حساب و کتاب به افراد مختلف اختصاص داده شد و به‌دنبال آن یک نماینده مجلس ادعا کرد که ۹ میلیارد دلار گم شده است!

بیگی ادامه داد: متاسفانه این مبالغ باید به کنجاله و نهاده‌های دامی تبدیل می‌شد تا گوشت ارزان‌قیمت به سفره‌ی مردم برسد.

وی یادآوری کرد: برای مهار افزایش قیمت طلا ۶۲ تن طلا فروخته شد بطوریکه افراد سکه را پیش خرید کرده و پس از یک ماه، از هر سکه یک میلیون و در ماه دوم نیز دو میلیون تومان سود کردند؛ این مسائل را چه کسی می‌تواند هضم کند؟ به‌گونه‌ای که مقام معظم رهبری فرمودند «اگر این اتفاقات خیانت نیست از روی جهل رخ داده است».

وی با بیان اینکه همیشه دشمن خارجی وجود داشته، تصریح کرد: نمی‌توان پشتیبان چنین سیستم و طرز تفکری بود به‌بهانه‌ی اینکه دشمن خارجی وجود دارد.

بیگی یادآور شد: آقای رئیس‌جمهور تصور می‌کرد که شرایط گل و بلبل و همه چیز مهیا است و باید کسی وی را متوجه این قضیه می‌کرد که اکنون در شرایط بحرانی قرار داریم؛ مجلسی که تمام‌قد پشتیبان رئیس‌جمهور بود و وزرای این دولت در جلسات رای اعتماد حدود ۲۵۰ رای کسب کرده بودند، روز گذشته ۱۹۷ رای مخالف داشت؛ هم‌حزبی‌های آقای روحانی همچون آقای الیاس حضرتی نیز امروز حاضر به گره زدن آبرویشان به دولت نیستند.

وی با بیان اینکه هیچ‌کدام از پاسخ‌های رئیس‌جمهور برای بنده قانع‌کننده نبود، افزود: حتی همان یک پاسخ رئیس‌جمهور که نمایندگان مجلس از آن قانع شدند دارای اختلاف اندک یک رای و در لبه‌ی مرز بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: واقعیت این است که روز گذشته ثابت شد که دولت برنامه‌ای برای آینده ندارد.

انتهای پیام/آ