عصر تبریز: فرماندار شهرستان جلفا در جلسه بررسی مشکلات آب شهرستان، از وجود دو مشکل اساسی آب شرب و نبود فاضلاب شهری در شهرستان خبر داد. به گزارش ایسنا، زاهد محمودی افزود: با توجه به رشد جمعیت شهرستان، چاه های موجود کفاف این همه خانوار را نمی دهند و از ۱۳ چاهی که در شهرستان […]

عصر تبریز: فرماندار شهرستان جلفا در جلسه بررسی مشکلات آب شهرستان، از وجود دو مشکل اساسی آب شرب و نبود فاضلاب شهری در شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، زاهد محمودی افزود: با توجه به رشد جمعیت شهرستان، چاه های موجود کفاف این همه خانوار را نمی دهند و از ۱۳ چاهی که در شهرستان داریم تقریبا ۱۷۰لیتر در ثانیه آب برداشت می کنیم، اما این باز جوابگوی شهرستان نمی باشد و با مشکل جدی کمبود آب مواجه هستیم.

وی تشریح کرد: چون بخشی از آب شرب جلفا نیز از هادیشهر تامین میشود مشکل عدیده ای برای مردم هادیشهر به وجود آورده است.

محمودی اظهار کرد: دولت باید توجه بیشتری به فاضلاب های شهری داشته باشد؛ چرا که کم‌ کاری در این زمینه باعث ایجاد مسائل اجتماعی و زیست محیطی متعددی خواهد شد.

وی خواستار توجه بیشتر به مسئله فاضلاب شهری در جلفا شد و گفت: باید با کمک مسئولان شهرستان و استان تلاش کنیم تا اقدامات عملی در این زمینه انجام گیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز دراین جلسه ضمن بررسی مشکلات شهرستان در زمینه آب و فاضلاب، بیان کرد: قبل از هر چیز نیازمند مدیریت مصرف آب هستیم.

علیرضا ایمانلو گفت: هم‌اکنون در موضوع آب در کل کشور با مشکلات و محدودیت‌های گسترده‌ای مواجه هستیم و به‌ طور جدی به مدیریت مصرف آب نیازمندیم.

وی اظهارکرد: در خصوص مشکلات شهرستان تدابیری اندیشیده شده است، از جمله اینکه با کمک منطقه آزاد ارس با ایجاد تصفیه خانه مشکل آب شهرستان جلفا را حل خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی افزود: با حل مشکل زمین تصفیه خانه به سرعت کارها را پیش خواهیم برد و با دایر کردن تصفیه خانه در جلفا دیگر لزومی ندارد آب هادیشهر به جلفا انتقال یابد.

وی در خصوص فاضلاب شهری نیز گفت: در این مورد تمام مطالعات انجام گرفته است و بر اساس اولویت بندی، شهرستان جلفا با توجه به رشد جمعیت در اولویت قرار دارد و همچنین از سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه طرح های توسعه شبکه آبرسانی و فاضلاب استقبال می کنیم .

ایمانلوادامه داد: با پیگیری مسئولان شهرستان و نماینده مردم و مسئولان استان طرح فاضلاب شهری را نیز در جلفا اجرایی خواهیم کرد.

وی در پایان بر صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد و گفت : ارزان بودن آب نباید موجب هدر دادن این ماده ارزشمند شود.