ایرادات شورای نگهبان برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برطرف شد
ایرادات شورای نگهبان برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برطرف شد

رئیس کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی از رفع ایرادات طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کمیسیون مشترک خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، سلمان خدادادی با اشاره به برگزاری نشست طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عنوان کرد: در آخرین نشست این کمیسیون مشترک که با حضور اکثریت اعضا برگزار شد، ایرادات شورای نگهبان برطرف و طرح برای اعاده به صحن و شورای نگهبان آماده شد.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه این طرح با صرف ساعت‌ها نشست تخصصی و برگزاری حدود ۳۰ نشست تدوین شده است، افزود: پس از اینکه طرح تشکیل این وزارتخانه در صحن علنی مجلس رأی آورد شورای نگهبان به آن ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی وارد کرد و طرح برای رفع ایراد به کمیسیون مشترک بازگشت داده شد.

وی علت برگزاری آخرین نشست کمیسیون مشترک را رفع همین ایراد شورای نگهبان عنوان و اضافه کرد: بر اساس این اصل قانون اساسی شورای نگهبان معتقد است که با تشکیل این وزارتخانه بار مالی به دولت وارد می‌شود و این بار مالی مربوط به تغییر سربرگ‌ها، آرم، تابلوها و اسامی نام سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه است.

خدادادی افزود: با نظر کمیسیون مقرر شد با استناد به ماده‌‎ای در برنامه ششم توسعه ردیفی برای تأمین هزینه‎های وزارتخانه‌ها در این باره دیده شده که می‌توانند هزینه‌های خود را از این محل تأمین کنند که به احتمال فراوان با این تغییر نظر شورای نگهبان تأمین خواهد شد.

رئیس کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی از احتمال در دستور کار قرار گرفتن طرح مذکور در نشست علنی هفته آینده مجلس خبر داد.

انتهای پیام/