اعتماد می‌کنم و قرارداد جدیدی با ایران می‌بندم/ می‌خواهم قهرمان آسیا شویم
اعتماد می‌کنم و قرارداد جدیدی با ایران می‌بندم/ می‌خواهم قهرمان آسیا شویم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از انعقاد قرارداد جدیدش با فدراسیون فوتبال خبر داد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از آسوشیتدپرس، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی کشورمان آماده امضای قرارداد با فدراسیون فوتبال ایران تا پایان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ است. این مربی از سال ۲۰۱۱ هدایت ایران را بر عهده داشته است ولی نتوانست در جام جهانی ۲۰۱۸ ایران را به دور دوم برساند و دو طرف تاکنون توافقی برای ادامه همکاری نداشتند.

کارلوس کی‌روش درباره ادامه حضور در ایران گفت: در طول این مدت من پیشنهادهای زیادی از کشورهای مختلف جهان داشتم ولی هیچوقت درها را برای بازگشت به ایران نبستم. نیاز است که مطمئن شوم فدراسیون به طور کامل از برنامه‌های ما برای جام ملت‌های آسیا حمایت خواهد کرد. ایران تیم اول آسیا در رده‌بندی فیفا است، ولی از سال ۱۹۷۶ موفق نشده است به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دست یابد و این بار ایران در جام ملت‌ها با تیم‌های ویتنام، عراق و یمن هم‌گروه شده است.

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران ادامه داد: من بر طبق مکالماتی که قبلاً داشتم و عنوان شده شرایط برای جام ملت‌های آسیا به خوبی خواهد بود، جمعه به ایران خواهم رفت. اگر باور نداشتم که شرایط آماده خواهد بود به ایران نمی‌رفتم ولی اعتماد می‌کنم و قرارداد جدیدی با ایران امضا خواهم کرد.

وی افزود: شرایط جزئی من، حمایت مالی تضمین شده و مسئولیت‌پذیری کامل برای جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ است. نمی‌توانیم مثل گذشته اشتباهات را تکرار کنیم.

سرمربی تیم ملی ایران بار دیگر نارضایتی خود را از امکانات کمپ تیم ملی و بازی‌های دوستانه اعلام کرد. او معتقد است اگر شرایط بهتری قبل از جام جهانی روسیه وجود داشت، این تیم می‌توانست بیش از چهار امتیاز از این گروه به دست بیاورد.

سرمربی پرتغالی اضافه کرد: همه یک دیدگاه شفافی از عملکرد خوب ما در جام جهانی دارند، با این حال افراد کمی هستند که مشکلات ما را در این راه بدانند. دیدارهای دوستانه‌ای که لغو شد و ما کمپ آماده‌سازی خودمان را بدون بازیکن شروع کردیم. این چیزهایی است که ما نمی‌توانیم کتمان کنیم. ما در آستانه صعود از گروه خودمان در جام جهانی بودیم.

کی‌روش تاکید کرد:‌ احساس می‌کنم که رتبه‌ای که در جام جهانی داشتیم و اینکه به دور دوم صعود نکردیم به خاطر مشکلات کمپ و سه دیدار دوستانه‌ای بود که لغو شد.

انتهای پیام/