مدیریت فرآیند توزیع کالاهای اساسی، مهم‌ترین وظیفه کمیسیون تنظیم بازار استان است
مدیریت فرآیند توزیع کالاهای اساسی، مهم‌ترین وظیفه کمیسیون تنظیم بازار استان است

استاندار آذربایجان شرقی، مدیریت فرآیند توزیع کالاهای اساسی را مهم‌ترین وظیفه کمیسیون تنظیم بازار استان عنوان کرد و گفت: انجام صحیح این فرایند مانع از افزایش‌های غیرمنطقی در قیمت کالاها می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان، افزود: اگر فرایند توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از لحظه تولید یا واردات تا زمانی که به دست مصرف‌کننده می‌رسد، به درستی مدیریت شود شاهد افزایش‌های غیرمنطقی در قیمت کالاها نخواهیم بود.

استاندار آذربایجان شرقی، مدیریت فرایند توزیع کالاهای اساسی را مهم‌ترین وظیفه کمیسیون تنظیم بازار استان عنوان کرد و گفت: انجام صحیح این فرایند مانع از افزایش‌های غیرمنطقی در قیمت کالاها می‌شود.

وی با اشاره به جهش‌های غیرمنطقی در قیمت برخی از اقلام خوراکی و نهاده‌های دامی، اظهار داشت: هرچند تولید باید برای تولیدکننده توجیه داشته باشد، اما جهش ناگهانی قیمت‌ها نیز ناشی از اشکال است که باید مدیریت شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین تفاوت قیمت‌گذاری در استان‌های مختلف را نادرست خواند و بر پیگیری اصلاح این وضعیت از سوی مراجع مسئول و تصمیم‌گیر تأکید کرد.

در این جلسه وضعیت تولید و توزیع برخی از اقلام خوراکی و لبنی و همچنین برخی از مسائل و مشکلات مربوط به بازار خودرو بررسی شد.

انتهای پیام/