لزوم توجه ویژه فیلم‌سازان به تولید آثار در حوزه کودک و نوجوان
لزوم توجه ویژه فیلم‌سازان به تولید آثار در حوزه کودک و نوجوان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: فیلم‌سازان باید به ساخت آثاری در حوزه کودک و نوجوان بیش‌تر توجه کنند چراکه این کودکان خواهند بود که آینده سرزمین ما را رقم می‌زنند

به گزارش عصرتبریز، محمد محمدپور شامگاه دیروز در آیین افتتاح سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان در تبریز گفت: اتفاقات خوبی در حوزه فیلم و سینما در شهر و استان‌مان درحال وقوع است.

وی ادامه داد: افزایش کمی و کیفی سالن‌های سینما نشان می‌دهد که مردم هنرمند و هنردوست استان ما آستین همت را برای حمایت از سینمای خوب بالا زده‌اند و این برای ما افتخار است.

وی با بیان اینکه اکران فیلم‌های جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان در تبریز باعث ایجاد فضای نشاط و شاداب در جامعه می‌شود، افزود: اگر حمایت مردم هنردوست ما نبود، قطعا روند تولید و اکران فیلم‌ها با مشکل مواجه می‌شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تصریح کرد: جشنواره فیلم کودک و نوجوان چند نکته ویژه و چندوجه ممایز دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تربیت نسل آینده با فیلم‌های خوب و تاثیرگذار اشاره کرد.

وی همچنین عنوان کرد: فیلم‌سازان باید به ساخت آثاری در حوزه کودک و نوجوان بیش‌تر توجه کنند چراکه این کودکان خواهند بود که آینده سرزمین ما را رقم می‌زنند و از طرفی دیگر آثار فیلم‌سازان کودک و نوجوان روی دست‌شان نمی‌ماند چراکه آن‌ها همیشه مخاطبان پر و پاقرصی دارند.

محمدپور برگشت حتمی سرمایه و محدودنشدن اثر در داخل کشور را از دیگر مزیت‌های تولید فیلم‌های کودک و نوجوان دانست و گفت: نباید نگاه فیلم‌سازان حوزه کودک و نوجوان، صرفا گذران اوقات فراغت و تفریح باشد بلکه باید دانست که ذهن کودکان آماده دریافت پیام‌ و آموزش است و باید از این فرصت به نحود احسن استفاده کرد.

از دیگر برنامه‌های این مراسم که در مجتمع ۲۹بهمن و موسسه الف برگزار شد، اجرای موسیقی زنده توسط هنرجویان هنرستان اقبال‌آذر و دوبله زنده انیمیشن «اسباب‌بازی۳» بود.

همچنین اولین فیلم سینمایی بابک نهرین و علیرضا رنجی‌پور با نام «گوموش دیش قارتالین افسانه‌سی» که از جمله فیلم‌های راه‌یافته به سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان است، در پایان این مراسم برای حضار اکران و با استقبال فراوان استقبال شد.

انتهای پیام/