طرح شفافیت آراء نمایندگان باید مبنای علمی داشته باشد/ تبدیل تصورات ذهنی به قانون عواقب در پی دارد
طرح شفافیت آراء نمایندگان باید مبنای علمی داشته باشد/ تبدیل تصورات ذهنی به قانون عواقب در پی دارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان درخواست کننده شفافیت آراء مبنای علمی و تجربه جهانی در این خصوص را بررسی کنند زیرا شاید عواقبی در آینده متوجه جامعه باشد.

به گزارش عصرتبریز، مسعود پزشکیان در خصوص طرحی که موجب شفافیت در رای نمایندگان مجلس می‌شود، گفت: اگر قرار است اقدامی صورت بگیرد باید ابتدا از منظر علمی مورد توجه قرار بگیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس باید در تدوین طرح ها ابتدا مبنای علمی سنجیده شود، سپس تجربه جهانی آن بررسی و مزایا و معایب مشخص شود و بعد تصمیم گیری صورت بگیرد.

وی افزود: باید اذعان کرد اینکه هر چیزی به ذهن برسد و تصور کنیم درست است و در ادامه تبدیل به قانون شود، شاید عواقبی داشته باشد که بعدا متوجه نمایندگان مجلس یا حتی جامعه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اگر نمایندگان تدوین کننده طرح مذکور مبنا یا مستنداتی دارند که در دنیا بر اساس آن عمل می شود، طرح کردن این طرح مشکلی ندارد اما اگر چنین موضوعی وجود نداشته باشند بهتر است ابتدا به بررسی بپردازند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شخصا هیچ اطلاعات علمی در این خصوص ندارم لذا بهتر است نمایندگان مستنداتی که به این نتیجه رسیده اند را ارائه دهند.

انتهای پیام/