تفاوت بزرگ ۲ ستاره تراکتور با سایر ملی پوشان (عکس)
تفاوت بزرگ ۲ ستاره تراکتور با سایر ملی پوشان (عکس)

سرمربی تیم ملی برای دو ستاره جدید تیم تراکتورسازی پوئن ویژه ای قائل شده است.

به گزارش عصرتبریز، ستاره باتجربه تیم ملی فوتبال ایران برای اولین بار در طول دوران بازی خود فوتبال ایران را لیگ برتر ایران را انتخاب کرده و به تیم تراکتورسازی پیوست. مسعود شجاعی، دیگر ستاره باتجربه تیم ملی نیز پس از سال ها حضور در فوتبال اروپا و حاشیه خلیج فارس به لیگ برتر بازگشته و او نیز لباس تیم تراکتورسازی را در لیگ هجدهم به تن کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که بسیاری از ستاره های تیم ملی برای حضور در فوتبال ایران به خاطر قانون نوشته سرمربی تیم ملی تمایل چندانی ندارند.

در سال های اخیر کارلوس کی روش همواره اقبال ویژه ای نسبت به بازیکنان شاغل در فوتبال خارج از ایران داشته است. سرمربی تیم ملی نشان داده که بازیکنان لژیونر اولویت های اول او به حساب می آیند و حتی در بسیاری از موارد نیز لژیونر بودن بازیکنان تبدیل به پوششی برای عملکرد ضعیف باشگاهی آنها شده است. این موضوع بارها در تیم ملی دیده شده و آخرین نمونه آن دعوت شدن کاوه رضایی به تیم ملی پس از حضور در تیم شارلوای بلژیک بود.

ستاره های دیگری نیز هستند که پس از بازگشت به ایران دیگر مورد اقبال کی روش نبودند و عده ای نیز هستند که هیچ گاه لژیونر نبوده اند و سال هاست پشت خط هم پستی های لژیونر خود قرار گرفته اند. اشکان و مسعود اما از این قائه مستثنی هستند. کی روش پوئنی ویژه به این دو بازیکن باتجربه داده و حضور آنها در لیگ ایران باعث خط خوردنشان از تیم ملی نشده است. این در حالی است که برخی ها پیش از حضور دژاگه و شجاعی در تراکتورسازی، عقیده داشتند که عملی شدن این اتفاق مساوی با از دست دادن تیم ملی برای این دو بازیکن خواهد شد که لیست اخیر کی روش این عقیده را نقض کرد.

انتهای پیام/س