آغاز طرح جامع توان‌افزایی در راستای اجرای قانون حمایت از معلولان/ اعتبارات لازم برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده است
آغاز طرح جامع توان‌افزایی در راستای اجرای قانون حمایت از معلولان/ اعتبارات لازم برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده است

عضو فراکسیون معلولان مجلس، آغاز اجرای طرح جامع توان‌افزایی در ۶ استان کشور را اقدامی در جهت اجرای قانون حمایت از معلولان دانست.

به گزارش عصرتبریز، معصومه آقاپور علیشاهی در مورد آغاز اجرای طرح جامع توان افزایی معلولان در ۶ استان کشور، گفت: این طرح در پی تصویب قانونی دارای ۲۴ ماده در صحن علنی مجلس اجرا شده که به صورت پایلوت در ۶ استان کشور اجرا خواهد شد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزییات طرح توان افزایی معلولان، ادامه داد: این توان‌افزایی در قالب اشتغال، ارائه تسهیلات وام کم بهره به معلولان و استفاده از پتانسیل معلولان در بنگاه‌های کوچک و متوسط و از همه مهمتر دیده شدن معلولان در فضای کسب و کار تحقق پیدا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان تاثیر اجرای این طرح در بهبود وضعیت ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر از معلولان که تحت پوشش قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: بی‌تردید اجرای طرح جامع توان‌افزایی گامی در جهت رفع مشکل اشتغال و کسب درآمد معلولان و حضور آنها در بازار کسب و کار خواهد بود.

عضو فراکسیون معلولان مجلس شورای اسلامی، در مورد معیار انتخاب استان‌های تهران، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، گیلان، خراسان جنوبی و کرمانکه این طرح در آنها به صورت پایلوت اجرا می‌شود، یادآورشد: شاخص‌های لازم برای تعیین ۶ استانی که طرح جامع توان‌افزایی معلولان در آنها اجرا شده توسط سازمان بهزیستی مشخص شده است و اعتباراتی نیز برای تحقق آن در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/