آتش سوزی انبار جوهر رنگ در بازار تبریز اطفاء شد
آتش سوزی انبار جوهر رنگ در بازار تبریز اطفاء شد

یک انبار جوهر رنگ که در کاروانسرای حاج حسین قدیم واقع در بازار تاریخی تبریز طعمه حریق شده بود، با تلاش آتش نشانان و بدون صدمات جانی مهار شد.

به گزارش عصرتبریز، آتش پاد داوود طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به واکنش سریع آتش نشانان در اطفاء حریق این حادثه افزود: این آتش سوزی دیروز (۱۶ شهریورماه) در یک باب انباری واقع در کاروانسرای حاج حسین قدیم رخ داده بود که با اقدام سریع و تلاش تیم عملیاتی ایستگاه شماره ۱۱ بازار به سرعت اطفاء حریق شد.

وی تصریح کرد: محل این انبار انباشته از قوطی و کارتن های جوهر رنگ بود که واکنش سریع تیم عملیاتی آتش نشانان، این آتش سوزی را در مراحل بروز و رشد حریق، مهار کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به حساسیت بازار تبریز در جهت اطفاء حریق و ایمن سازی آن افزود: قبلا بررسی‌های کارشناسی و اساسی در جهت ایمن سازی بازار تبریز توسط سازمان آتش نشانی انجام گرفته که نصب شیرهای هیدرانت ( برای سهولت آبرسانی) و نصب تجهیزات اطفاء حریق مانند فایر باکس ها ، خاموش کننده های دستی ،از جمله اقدامات مهم این سازمان است.

وی ادامه داد: استفاده از همین تجهیزات اطفائی توسط آتش نشانان، موجب تسریع در روند عملیات اطفاء حریق این حادثه شد.

آتش پاد طالب نژاد در پایان متذکر شد: گشت پیاده بازار تبریز از دیگر اقدامات ایمنی این سازمان است که با گشت زنی در داخل بازار تبریز و مشاهده هر گونه حادثه می‌توانند امدادرسانی کرده و سازمان را از وقوع آن مطلع کنند.

انتهای پیام/