یک انبار جوهر رنگ که در کاروانسرای حاج حسین قدیم واقع در بازار تاریخی تبریز طعمه حریق شده بود، با تلاش آتش نشانان و بدون صدمات جانی مهار شد.

به گزارش عصرتبریز، آتش پاد داوود طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به واکنش سریع آتش نشانان در اطفاء حریق این حادثه افزود: این آتش سوزی دیروز (۱۶ شهریورماه) در یک باب انباری واقع در کاروانسرای حاج حسین قدیم رخ داده بود که با اقدام سریع و تلاش تیم عملیاتی ایستگاه شماره ۱۱ بازار به سرعت اطفاء حریق شد.

وی تصریح کرد: محل این انبار انباشته از قوطی و کارتن های جوهر رنگ بود که واکنش سریع تیم عملیاتی آتش نشانان، این آتش سوزی را در مراحل بروز و رشد حریق، مهار کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به حساسیت بازار تبریز در جهت اطفاء حریق و ایمن سازی آن افزود: قبلا بررسی‌های کارشناسی و اساسی در جهت ایمن سازی بازار تبریز توسط سازمان آتش نشانی انجام گرفته که نصب شیرهای هیدرانت ( برای سهولت آبرسانی) و نصب تجهیزات اطفاء حریق مانند فایر باکس ها ، خاموش کننده های دستی ،از جمله اقدامات مهم این سازمان است.

وی ادامه داد: استفاده از همین تجهیزات اطفائی توسط آتش نشانان، موجب تسریع در روند عملیات اطفاء حریق این حادثه شد.

آتش پاد طالب نژاد در پایان متذکر شد: گشت پیاده بازار تبریز از دیگر اقدامات ایمنی این سازمان است که با گشت زنی در داخل بازار تبریز و مشاهده هر گونه حادثه می‌توانند امدادرسانی کرده و سازمان را از وقوع آن مطلع کنند.

انتهای پیام/