دستجات حسینی و شاه‎حسین‎گویان مانع تردد مردم نشوند/ وجود ۴۵۰۰ هیات مذهبی در تبریز و حومه
دستجات حسینی و شاه‎حسین‎گویان مانع تردد مردم نشوند/ وجود ۴۵۰۰ هیات مذهبی در تبریز و حومه

رئیس شورای هیئات مذهبی تبریز با بیان اینکه سعی داریم برای مناطق مسکونی و افراد مزاحمتی صورت نگیرد، گفت: توصیه‎های لازم برای دستجات حسینی و شاه حسین گویان داده شده تا جایی که امکان دارد مانع تردد آحاد مردم نشوند.

صمد قلیزاده امروز در گفت‎وگو با خبرنگار عصر در تشریح آمار و تعداد هیات‏‎های حسینی فعال در ایام محرم سال ۹۷ اظهارکرد: به فضل پروردگار ۴۲۰۰ الی ۴۵۰۰ هیات مذهبی و دستجات شاه ‎حسین‎ گویان در تبریز و حومه طی ایام محرم انجام وظیفه کرده و به عزاداری خواهند پرداخت که ان‎شاالله بتوانیم به همت مسوولان ذی‎ربط، دستجات و شاه حسین گویانی به‎مراتب بهتر از سال قبل داشته باشیم.

رئیس شورای هیئات مذهبی تبریز، تصریح کرد: سعی داریم برای مناطق مسکونی و افراد مزاحمتی صورت نگیرد و توصیه‎های لازم برای دستجات حسینی و شاه حسین گویان داده شده تا جایی که امکان دارد مانع تردد آحاد مردم نشوند تا شرمنده همشهریان حسینی نشویم.

قلیزاده همچین درباره زمان اجرای برنامه شاه حسین گویان محلات کلانشهر تبریز، گفت: زمان به‎خصوصی برای شروع و پایان اینگونه مراسمات تعیین نشده ولی درخواست ما از هیات‎ها این خواهد بود که در راستای عدم ایجاد مزاحمت برای شهروندان، برنامه‎ها را زیاد طولانی نکرده و در عین حال مفید برگزار نمایند.

انتهای پیام/آ