دولت توان افزایش حقوق کارگران را ندارد
دولت توان افزایش حقوق کارگران را ندارد

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بخش زیادی از قدرت خرید کارگران کاهش یافته است، اما دولت توان افزایش حقوق آنها را ندارد.

به گزارش عصرتبریز، سلمان خدادادی در رابطه با صحبت‌های اخیر مدیرکل روابط کار وزارت تعاون ،​ کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اینکه برای افزایش دستمزد کارگران راه حلی وجود ندارد، گفت: افزایش حقوق کارگران در ابتدای سال اعلام می‌شود و امسال نسبت به افزایش تورم بیشترین رشد حقوق برای کارگران با ۱۸ درصد و سایر کارمندان ۸ الی ۱۲ درصد در نظر گرفته شد.

مشکلات معیشتی و اقتصادی گریبانگیر همه اقتشار جامعه

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی افزود: صحبت‌‌های مدیرکل روابط کار وزارت تعاون ،​ کار و رفاه اجتماعی صحیح است، چرا که این وضعیت نابسامان معیشتی تنها شامل کارگران نمی‌شود. کارگران  و همه اقشار جامعه با کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید و افزایش هزینه های زندگی درگیر هستند.

دولت توان افزایش حقوق ندارد

خدادادی ادامه داد: دولت توان افزایش حقوق کارگران و کارمندان را ندارد، انجام این امر در اواسط سال غیر قانونی بوده و هیچ زمانی اتفاق نیفتاده است. تصمیم‌گیری برای افزایش حقوق اقشار مختلف جامعه انتهای هر سال و با برگزاری جلسات متعددی در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی و بر اساس روال قانونی انجام می‌شود.

 این نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به ارائه کوپن برای تامین کالاهای اساسی اظهار کرد: اجرای این طرح نیازمند مطالعه و برنامه ریزی دقیقی است، در این راستا دولت تصمیماتی دارد که در جلسه با  سازمان برنامه و بودجه، سازمان بهزیستی و کمیته امداد و وزارت کار رفاه و امور اجتماعی مطرح  و بررسی خواهد شد.

مشکلات اقتصادی کشور باید با نظارت و کنترل ریشه‌ای حل شود

خدادادی با اشاره به اینکه بخش زیادی از قدرت خرید کارگران با افزایش قمیت کالا‌ها از دست رفته است، گفت: کاهش قدرت خرید و افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی گریبانگیر تمامی اقشار جامعه شده است. دولت باید اقدامی فوری برای کنترل و ساماندهی اوضاع اقتصادی انجام دهد، کشور نباید به گونه ای مدیریت شود که ارزش پول ملی به شدت سقوط کند و برای کنترل آن ناچار به ارائه کوپن برای تامین کالا‌های اساسی باشیم، مگر چقدر امکان ارائه بسته‌های حمایتی و کالاهای اساسی وجود دارد؟ مشکلات اقتصادی کشور باید با نظارت و کنترل ریشه‌ای حل شود.

شروع جلسات ویژه کمیسون اجتماعی از هفته آینده

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، اظهار کرد: به دلیل شرایط حساس اقتصادی کشور تعطیلات دو هفته‌ای مجلس برای کمیسیون اجتماعی جایز نیست. از هفته آینده جلسات ویژه بررسی مشکلات معیشتی مردم با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه، وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/