پای چینی‎ها به مرند باز می‏‎شود
پای چینی‎ها به مرند باز می‏‎شود

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی از مشارکت و سرمایه گذاری شرکت چینی در واحد تولیدی الیاف شیشه ای مرند خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، عصر چهارشنبه (۲۱ شهریور) در حاشیه بازدید صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، از شهرک ها و واحدهای صنعتی مرند، طی جلسه ای در فرمانداری مرند ابراز داشت: جلسه مبادلات اسناد واحد تولیدی الیاف شیشه ای مرند هفته آینده در کشور چین عملیاتی می شود که براساس آن، یک شرکت چینی با هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در راه اندازی این واحد تولیدی مشارکت می کند.

وی همچنین با اشاره به مشکل شهرک صنعتی زنوز اظهار داشت: ما در حضور مسئولان درباره عملیات آب شهرک صنعتی زنوز، به مردم قول داده بودیم که این عملیات هفته آینده آغاز شده و تا ۳ ماه آینده به بهره برداری می رسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین خاطرنشان کرد: نواحی صنعتی روستایی مرند در صورت تصویب شورای نگهبان، به عنوان منطقه آزاد، به آن ها واگذار می شود، اما در صورت رد مصوبه مجلس، شرکت شهرک های صنعتی نسبت به اجرایی شدن آن ظرف یک سال اقدام خواهد کرد.

حسن نژاد ادامه داد: تمامی منطقه یکانات و هرزندات تا قره تپه به عنوان منطقه آزاد، تصویب شده و در صحن مجلس رأی آورده و منتظر تایید شورای نگهبان است.

انتهای پیام/