نسخه واحد نمی‌تواند راه‌کار کنترل قیمت‌ها باشد/ واحدهایی که به ارز دولتی دسترسی ندارند نمی‌توانند به فعالیت ادامه دهند
نسخه واحد نمی‌تواند راه‌کار کنترل قیمت‌ها باشد/ واحدهایی که به ارز دولتی دسترسی ندارند نمی‌توانند به فعالیت ادامه دهند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: نمی‌توانیم با یک نسخه واحد تولیدات داخل را به تعطیلی بکشانیم و به سمت وارداتی حرکت کنیم زیرا محصولات وارداتی با قیمت‌های بسیار بالاتری در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش عصرتبریز، محمدحسین فرهنگی در خصوص شرایط تولید کشور با توجه به میزان افزایش قیمت‌ها، اظهار داشت:افزایش قیمت‌ها باید به صورت جداگانه بررسی شود و با یک نسخه نمی‌تواند در مورد افزایش قیمت همه تولیدات با توجه به شرایط بازار اظهارنظر کرد و اقدام سنجیده نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخی از موارد حتی با ۳۰ درصد افزایش قیمت نیز نمی‌توان به تولید ادامه داد، گفت: با بررسی هزینه تمام شده، حداقل‌هایی از سود پیش‌بینی شده و احتساب روش‌هایی که دولت انجام می‌دهد برای تامین ارز مورد نیاز باید نسبت به قیمت‌گذاری محصولات اقدام شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه می‌توان با ایجاد کارگروه مشترکی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون به امکان حمایت از تولید با توجه به شرایط اقتصادی مردم و نوساناتی که در حال حاضر وجود دارد دست یافت، ادامه داد:می‌توان با سازو کارهای مناسبی در خصوص شرایط موجود تصمیم‌گیری کرد .

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخی از واحدهای تولیدی که برای تهیه مواد اولیه به ارز دولتی دسترسی ندارند نمی‌توانند ادامه فعالیت داشته باشند، عنوان کرد: نمی‌توانیم با یک نسخه واحد تولیدات داخل را به تعطیلی بکشانیم و به سمت وارداتی حرکت کنیم زیرا محصولات وارداتی با قیمت‌های بسیار بالاتری در اختیار مردم قرار می‌گیرد؛ در مواردی که دولت در زمینه تهیه کالا تامین ارز می‌کند می‌توان با قاطعیت بیشتری تصمیم‌گیری کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه ضرورتی ندارد در زمینه محصولات لوکس به سمت قیمت گذاری و کنترل قیمت حرکت کنیم اما در زمینه کالاهای اساسی نیازمند کنترل قیمت هستیم، خاطرنشان کرد: در خصوص سبد غذایی باید حساسیت بیشتری داشته و برای مسئله رفاهی طبقات متوسط و پایین نیازمند ساز و کارهای متفاوت‌تری هستیم.

انتهای پیام/