پایان‌نامه‌های دانشگاهی در کتابخانه‌ها خاک می‌خورند
پایان‌نامه‌های دانشگاهی در کتابخانه‌ها خاک می‌خورند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از خاک خوردن پایان نامه های دانشگاهی در کتابخانه های مراکز علمی و عدم استفاده کاربردی از آنها به شدت انتقاد کرد.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم ظهر پنج شنبه در جمع استادان دانشکده الهیات دانشگاه سراسری تبریز با اشاره به ضرورت توجه به مسائل اعتقادی و عبادی دانشجویان گفت: باید به دانشجویان مشاوره های لازم داده شود.

وی سپس با بیان اینکه دشمنان در تلاش هستند مقابل انقلاب بایستند، ادامه داد: دشمنان می خواهند با راه اندازی جنگ روانی و فرهنگی اعتقادات جوانان را از بین ببرند و برای همین منظور باید دانشگاه ها آرامش و امید را در جامعه افزایش دهند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه باید فضای سیاسی در دانشگاه ها هم حاکم باشد، ادامه داد: اگر می خواهیم دانشگاه های شاداب و دانشجویان بانشاط داشته باشیم باید فضای سیاسی در مراکز علمی حاکم باشد.

آل هاشم با تاکید بر اینکه جامعه دانشگاهی باید آگاه ترین قشر به مسایل سیاسی باشد، گفت: البته این به معنی جناح بازی سیاسی در دانشگاه ها نیست.

وی با بیان اینکه دانشگاه نباید به هیچ وجه وارد جناح بندی های سیاسی شود، گفت: باید با برگزاری دوره های بصریتی، آگاهی های سیاسی را در بین دانشجویان افزایش داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ارتباط بین صنعت و معدن با دانشگاه ها ضروری است، ادامه داد: همین جوانان و دانشجویان باعث پیشرفت های ایران اسلامی در زمینه هایی همچون انرژی هسته ای و طراحی و ساخت هواپیماهای جنگی شده اند.

وی گفت: هم اکنون شاهد جنگ فرهنگی و اقتصادی دشمن هستیم، در این شرایط دانشگاهیان و مسئولان اقتصادی کشور باید با حرکت جهادی مشکلات را حل کنند.

انتهای پیام/