توشاک: اعتراض دژاگه به تعویض را درک می‎کنم
توشاک: اعتراض دژاگه به تعویض را درک می‎کنم

سرمربی تیم تراکتورسازی به میدان فرستادن دو ملی پوش تیمش را کار اشتباهی دانست.

به گزارش عصرتبریز، جان توشاک، سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز در پایان بازی با صنعت نفت آبادان که با شکست در ضربات پنالتی برای او و شاگردانش همراه بود اظهار داشت، صحبت های زیر را در نشست خبر انجام داد:

حضور شجاعی و دژاگه اشتباه بود

امروز عملکرد خوبی داشتیم و می‌توانستیم بازی را ببریم. ما ۳ بر یک جلو بودیم. پس از نتیجه ۳ بر یک تغییراتی در تیم ایجاد کردیم و دو بازیکن ملی‌پوشم یعنی مسعود شجاعی و دژاگه را وارد زمین کردم. به نظرم این یک اشتباه بود و بازی را از دست دادیم. ما حتی نتوانستیم با این دو بازیکن بازی را تمام کنیم. مسعود شجاعی از داور دیدار کارت قرمز گرفت و اشکان دژاگه به خاطر اینکه فکر کردم شرایط بازی را ندارد، تعویض شد. در این شرایط خیلی سخت بود که با ۱۰ نفر بازی را ادامه دهیم. در آخر به تیم حریف تبریک می‌گویم ولی برای ما این نتیجه ناامید کننده بود.

دژاگه را درک می کنم

زمانی که یک بازیکن بزرگ تعویض می‌شود، مشخص است که نباید خوشحال باشد. من اشکان را درک می‌کنم که از تعویضش راضی نبود. من دوست ندارم با بازیکنم برخوردی بکنم. وقتی بازیکنی را تعویض می‌کنیم نباید انتظار داشته باشید که بخندد.

پنالتی مانند شرط بندی است

ما ۵ نفر را انتخاب کردیم که ضربه پنالتی بزنند ولی به نظرم مهم نیست که چه کسی پنالتی را خراب کرده است. پنالتی مانند شرط‌بندی است. مهم‌ترین مساله در پنالتی دروازه‌بان است. بعضی‌ها شاید دوست نداشته باشند پنالتی بزنند. از نظر من اینکه در ضربات پنالتی مقابل صنعت نفت شکست خوردیم نگران کننده نیست. مساله نگران کننده این است که ما بازی را خوب شروع کردیم و توانستیم در بازی پیروز باشیم اما زمانی که دو بازیکن بین‌المللی به بازی آمدند به مشکل خوردیم. ما اشتباه کردیم که وقتی این دو بازیکن دو هفته در کنار تیم‌مان نبودند به بازی آوردیم. ما درباره دو بازیکنی صحبت می‌کنیم که بسیار باتجربه هستند.  یکی از آن‌ها اخراج شد و دیگری هم تعویض شد. اشکان انتظاراتی که ما داشتیم را برآورده نکرد. ما امروز دو اشتباه کردیم و بازی را به حریف دادیم. من از هواداران تراکتور عذرخواهی می‌کنم.

تصمیم گیرنده نهایی من هستم

مردم می‌توانند بازی را ببینند و درباره بازیکنان نظر بدهند اما در نهایت من تصمیم می‌گیرم که چه کسی بازی کند. بعضی اوقات مربیان تصمیماتی می‌گیرند که برعکس جواب می‌دهد. من تصمیم گرفتم که بازی را بدون شجاعی و دژآگه آغاز کنم. این تصمیم درست من بود. من فکر کردم که زمانی که جلو هستیم با آوردن دو بازیکن باتجربه صنعت نفت را کنترل می‌کنیم اما این تصمیم اشتباه من بود.

انتهای پیام/س