در مجلس و دولت توجهی که مناسب شأن آموزش و پرورش باشد، وجود ندارد
در مجلس و دولت توجهی که مناسب شأن آموزش و پرورش باشد، وجود ندارد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: نه در مجلس و نه در دولت توجهی که مناسب شأن و جایگاه آموزش و پرورش است، وجود ندارد و به تبع آن تلاش برای تزریق یک حس مناسب در بدنه‌ی فرهنگیان کشور دیده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار عصر، محمدحسین فرهنگی پیش از ظهر امروز در آئین معارفه سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه امیدواریم با حضور مدیریت جدید شاهد تحولات مثبتی در دانشگاه فرهنگیان استان باشیم، اظهارکرد: این دانشگاه و دانشگاه‌های مشابه در سطح کشور سرچشمه هر تحول در آموزش و پرورش هستند؛ آموزش و پرورشی که شکل‌دهنده‌ی آینده کشور است.

وی افزود: نه در مجلس و نه در دولت توجهی که مناسب شأن و جایگاه آموزش و پرورش است، وجود ندارد و به تبع آن تلاش برای تزریق یک حس مناسب در بدنه‌ی فرهنگیان کشور دیده نمی‌شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در ابتدای همین دوره مجلس طرحی با ۱۰بند ارائه شد و کلیاتش در صحن علنی رأی آورد اما متاسفانه با این وجود بازهم در در ارائه گزارش‌هاس کمیسیون مربوطه و بررسی نهایی آن در صحن با بهانه‌های غیرقابل قبول مسکوت مانده است.

فرهنگی با تاکید بر اهمیت تربیت معلمان در دانشگاه فرهنگیان، افزود در این سرچشمه باید معلمانی تربیت شوند که بتوانند پیش از هر امری و هر معیاری، عشق و علاقه‌ به تعلیم و تربیت در وجود و شخصیت‌شان موج بزند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جای دیگری چنین فرصتی نیست، گفت: اینجا است که با استفاده از جدیدترین روش‌های علمی جهان و شیوه‌های غنی و با ارزش اسلامی می‌توان به این مهم دست یافت که دست پیدا کردن به آن یعنی اصلاح جامعه و حرکت به سمت اهدافی که در فرمایشات امام و مقام معظم رهبری موج می‌زند.

وی ادامه داد: اگر به گذشته‌های دور نگاه کنیم، معلمان با عشقِ تعلیم و تربیت وارد سیستم می‌شدند و معلمانی سراغ داشتیم که با حقوق پایین سعی می‌کردند به تازه‌ترین یافته‌های علمی رشته‌ی خود دست پیدا کرده و در اختیار دانش‌آموزان و محصلان قرار دهند.

فرهنگی گفت: معلم باید در کنار مسلح‌ شدن به آخرین یافته‌های روانشناسی، علمی و تکنولوژیکی و همچنین استفاده از آخرین ابزارها و آشنایی با فرهنگ انقلاب و اسلام به گونه‌ای باشد که این مفاهیم و ارزش‌ها را با چیزی عوض نکند.

وی بیان کرد: در گذشته تاکیدی به خوشنویسی بین معلامان وجود داشت و چه خوب است که دانشگاه فرهنگیان امتیازی به این مهم قائل جهت ارتقای معلمان و دانشجویانش قائل شود چراکه زیبا شناختی از ظاهر فرد و آراستگی ظاهری شروع و به آراستگی معنوی و باطنی ختم می‌شود که از جمله آن‌ها می تواند خوشنویسی باشد.

وی در پایان با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته جابجایی قدرت محدود به افراد سیاسی می‌شود و دانشگاه‌ها تنها عرصه علم و فرهنگ هستند، خاطرنشان کرد: انتظار داریم که دانشگاه فرهنگیان استان، دانشگاهی در تراز آذربایجان و نظام اسلامی ایران گردد.

گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات رحیم بدری رئیس پیشین دانشگاه فرهنگیان تجلیل و اسداله خدیوی بعنوان رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی معرفی شد.

انتهای پیام/م