پروژه مترو تبریز یک پروژه ملی است/ جابه‏‎جایی روزانه ۴۰۰هزار نفر مسافر با راه‎اندازی خط دو قطار شهری تبریز
پروژه مترو تبریز یک پروژه ملی است/ جابه‏‎جایی روزانه ۴۰۰هزار نفر مسافر با راه‎اندازی خط دو قطار شهری تبریز

آئین اتمام مونتاژ دستگاه حفار مکانیزه TBM و شروع حفاری دستگاه دوم خط ۲ قطار شهری تبریز با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه برگزار شد.

به گزارش عصرتبریز، سردار عبادالله عبداللهی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه روز یکشنبه در آئین اتمام مونتاژ دستگاه حفار مکانیزه TBM و شروع حفاری دستگاه دوم خط ۲ قطار شهری تبریز اظهار داشت: امروز عملیات حفاری دستگاه دوم متروی خط دو تبریز با بیش از ۲۲ کیلومتر و دارای ۲۰ ایستگاه امروز آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه مهم و بزرگ یک پروژه ملی است که اهمیت راهبردی برای مردم تبریز دارد، از این رو همه تلاش خود را داریم که با راه اندازی دستگاه دوم حفار مکانیزه TBM در تبریز پیشرفت فیزیکی مناسبی در این پروژه مهم داشته باشیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ادامه داد: با توجه به اینکه شهر تبریز جزو کلانشهرهای کشور شناخته می شود و رفت و آمد درون شهری برای رفاه حال مردم اهمیتی مضاعف دارد، پیش می شود اگر خط دوم مترو راه اندازی شود، روزانه ۴۰۰ هزار نفر مسافر جا به جا خواهد شد.

وی توضیح داد: از بخش غربی پروژه خط دو قطار شهری تبریز ۶ کیلومتر حفاری داشته ایم و از بخش شرقی عملیات حفاری از امروز آغاز می شود که همزمان حفاری و احداث ایستگاه ها پیگیری می شود.

سردار عبداللهی تصریح کرد: تامین مالی این پروژه بزرگ، نیازمند همت همکاران شرکت متروی تبریز و پشتیبانی مسؤولان استان به ویژه استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز است. اعتبار این پروژه با توجه به حجم کاری در مرحله اول بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت ریالی و ۳۵۰ میلیون یورو به صورت ارزی است.

انتهای پیام/