۲۰۰ کیلوگرم هروئین در آذربایجان‎شرقی کشف شد
۲۰۰ کیلوگرم هروئین در آذربایجان‎شرقی کشف شد

جانشین فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: در نیمه نخست امسال ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر هروئین که به مقصد اوکراین بارگیری شده بود، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف شد.

به گزارش عصرتبریز، سردار علی محمدی عصر دوشنبه(۲۶ شهریورماه) در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به عملکرد ۶ ماهه نیروی انتظامی در حوزه مقابله با عرضه مواد مخدر درآذربایجان شرقی، اظهار داشت: کشفیات مواد مخدر در استان، ۱۸ درصد افزایش یافته است که از ۱٫۰۴ تن ۶ ماهه نخست سال گذشته به ۱٫۱۸ تن در مدت مشابه سالجاری رسیده است.

وی تعداد دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر را یادآور شد و افزود: تعداد دستگیری‌ها از ۷۱ نفر سال گذشته به ۶۲ نفر کاهش یافته است.

جانشین فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی، تعداد معتادان دستگیر شده استان در سال گذشته را ۲۴۹۶ نفر عنوان کرد و گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۶۳۲ معتاد دستگیر شدند که شاهد افزایش ۸ درصدی معتادان دستگیرشده در استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در نیمه نخست سال گذشته ۷۸۹۷ معتاد از سوی پلیس به مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند، ابراز داشت: امسال هم ۱۰۳۴۵ به مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند که با افزایش چشمگیر ۳۱ درصدی معرفی معتادین به کمپ‌ها مواجه بودیم.

سردار محمدی از اجرای ۲۳۰۴ مرحله عملیات پلیسی مقابله با مواد مخدر خبر داد و با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال ۱۱ باند متلاشی شده است، ابراز داشت: در مجموع ۳۸۸ طرح در سال ۹۷ برای مقابله با عرضه مواد مخدر اجرا شده است.

وی با اشاره به مهمترین اقدامات نیروی انتظامی برای مقابله با مواد مخدر در ۵ ماهه سال ۹۷ آذربایجان شرقی، گفت: دستگیری هدفمند معتادین متجاهر، پیگیری راه اندازی ایستگاه پلیس راه پیامبر اعظم برای کنترل گلوگاه تردد مواد مخدر و امحای ۷۷۳ کیلوگرم مواد مخدر غیر دارویی شمالغرب از دیگر اقدامات مهم پلیس در استان بود ضمن اینکه با کنترل دقیق پلیس فرودگاه، دستگیری متهم مواد مخدر از این استان در موسم حج در عربستان نداشتیم.

جانشین فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی از  تشدید کنترل عطاری‌ها برای مقابله با عرضه مواد مخدر خبر داد و افزود: در این طرح، از برخی از عطاری‌ها قرص‌های مواد مخدر کشف شد. با برخورد متخلفان عطاری که اغلب در حاشیه شهر بودند، این موضوع کنترل شد.

وی بیشترین کشف مواد مخدر را در استان، متعلق به تریاک با حجم ۶۶ درصدی عنوان کرد و گفت: در نیمه نخست امسال ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر هروئین که به مقصد اوکراین بارگیری شده بود، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم