همه باید در چارچوب رسالت اصلی رسانه گام برداریم
همه باید در چارچوب رسالت اصلی رسانه گام برداریم

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان‌شرقی در نشست خبرنگاران آزاد شهرستانها، بر حرکت در چارچوب رسالت های اصلی رسانه تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز، مرتضی صفری در اولین نشست خود با خبرنگاران آزاد شهرستان‌ها گفت: اولویت اخبار ما در حال حاضر باید در جهت رفع نیازهای مردم در حوز های مختلف باشد.

وی افزود: صحت و صداقت در تولید اخبار یکی از ضرورت های حوزه معاونت خبر است و خبرنگاران باید به این اصل توجه جدی داشته باشند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تاکید بر پوشش رسانه ای مناسب حضور با شکوه مردم در ماه محرم خاطر نشان کرد : رسانه ملی با بسیج تمام تجهیزات و امکانات خود تلاش می کند به شکل مناسب عزاداری مردم در تبریز و شهرستان‌ها را به شکل شایسته پوشش دهد.

صفری با بیان تنوع ماموریت‌های رسانه در استان اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی به لحاظ شرایط خاص جغرافیایی ، از تنوع خبری بسیاری برخوردار است و خبرنگاران باید نسبت به سوژه یابی و خلاقیت در تولید اخبار و محتوا اهتمام بیشتری داشته باشند. 

وی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: در شرایطی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد چهلمین سال پیروزی خود می شود، دشمنان نظام با تمام توان سعی در تضعیف خدمات ، اعتقادات ، ارزش ها و باورهای ملت ایران هستند و برای این امر هزینه های بسیار زیادی را پرداخت می کنند، بنابراین هوشیاری و بصیرت خبرنگاران در این برهه و تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب به شکل صحیح و دقیق برای تجدید عهد، بصیرت افزایی و معرفت بخشی برای مردم به ویژه نسل جوان لازم و ضروری است.

مدیر کل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی تصریح کرد: جنگ حاضر دشمنان قسم خورده ایران ، جنگ اقتصادی در بستر رسانه هاست و اصحاب‌ رسانه باید در مقابله هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمنان ، در کنار مسئولان باشند.

وی در پایان به نقش صداوسیما در مقابله با جنگ روانی دشمن اشاره کرد و افزود:  تقویت امید ، خودباوری و اعتماد میان مردم از رسالت های اصلی صدا و سیماست و خبرنگاران می توانند نقش مؤثری در ایجاد امید و نشاط داشته باشند.

در ادامه این جلسه خبرنگاران آزاد صداوسیما در شهرستان‌ها به طرح مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

انتهای پیام/