قانون عوارض خروج از کشور با گنجاندن استثنائات جدید سوراخ سوراخ می‌شود
قانون عوارض خروج از کشور با گنجاندن استثنائات جدید سوراخ سوراخ می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است اگر برای عوارض خروج از کشور، استثنائات جدید در نظر گرفته شود، آن قانون سوراخ سوراخ خواهد شد و چیزی از آن باقی نمی‌ماند.

به گزارش عصرتبریز، معصومه آقاپور درباره مسائل پیش‌آمده برای مرزنشینان در پی افزایش عوارض خروج از کشور گفت: مرزنشینان پاسپورت جداگانه برای ترددهای خود دارند و پول ویزا پرداخت نمی‌کنند لذا قانون افزایش عوارض خروج از کشور برای آنها که امور معیشتی خود را با تردد در مرزها می‌گذرانند، مساله خاص و حادی پیش نیاورده است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر شروع به استثنا گذاشتن برای قوانین کنیم، چیزی از آن باقی نخواهد ماند؛ اگر امروز به دنبال استثنا کردن مرزنشینان باشیم، لابد فردا باید دانشجویان را به این لیست اضافه کنیم و پس فردا تجار را.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رویکرد قانونگذار در موضوع افزایش عوارض خروج از کشور، پیش‌بینی منابع درآمدی برای دولت بود زیرا با توجه به اینکه دست دولت در افزایش قیمت بنزین بسته بود، باید برای او درآمدهای جایگزین در نظر گرفته می‌شد.

وی افزود: فلسفه افزایش عوارض خروج از کشور علاوه بر تقویت گردشگری داخلی و خروج کمتر ارز توسط مسافران، از سوی دیگر افزایش درآمد دولت بود لذا من معتقدم نباید به دنبال استثنا شدن باشیم چرا که در این صورت قانون سوراخ سوراخ می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین معتقد است آن دسته از مرزنشینان که مستمرا در تردد مرزی هستند، به دلایل فامیلی نیست و این افراد فقط کار کولبری و قاچاق کالا می‌کنند که البته عوارض هم نمی‌دهند.

انتهای پیام/