ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار
ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، علی جهانگیری در کارگروه امور اقتصادی استان با تأکید بر اینکه تبریز از دیرباز خواستگاه کارآفرینی و فعالیت بخش خصوصی در کشور بوده است اظهار کرد: تبریز خواستگاه کارآفرینی بخش خصوصی در کشور است و باید تلاش کنیم تا این شهر را به بهشت سرمایه‌گذاری تبدیل کنیم.

وی از بهبود فضای کسب‌وکار به عنوانی یکى از مهم‌ترین راهبردهاى توسعه اقتصادی کشورها نام برد و گفت: هرچه محیط کسب‌وکار یک کشور شرایط بهترى داشته باشد درنتیجه بهره‌برداری از فرصت‌های کارآفرینى بیشتر و هر چه بهره‌برداری از فرصت‌های کارآفرینى در جامعه‌ای بیشتر باشد، عملکرد اقتصاد آن کشور افزایش خواهد یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه ۵ ارتقا یافته است.

وی توجه به استانداردهای جهانی در بحث کسب‌وکار را متذکر شد و افزود: زمانی خواهیم توانست به معنای واقعی در بحث کسب‌وکار حرفی برای گفتن داشته باشیم که بتوانیم مؤلفه‌های مؤثر در بهبود فضای کسب‌وکار در سطح جهانی را رعایت کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر ضرورت تمرکز بر خلق ارزش و ثروت در جامعه گفت: فرایندهای مستمر پایش و سنجش کسب‌وکار یکی از مؤلفه‌هایی است که می‌تواند اطلاعات جامعی از شرایط حاکم بر وضعیت کسب‌وکار را در اختیار ما قرار دهد ازاین‌رو این مهم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کارگروه امور اقتصادی استان پیگیری می‌شود.

جهانگیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با توجه به ارائه برنامه سازمان جهاد کشاورزی گفت: انتظار داریم در تدوین برنامه‌های سازمانی افزایش کمی و کیفی شاخص‌های موردبررسی، به‌صورت شفاف ارائه شود تا بتوانیم بر مبنای این آمار در آینده قضاوت صحیحی از عملکرد سازمان داشته باشیم.

وی افزود: جهاد کشاورزی به‌عنوان یکی از سازمان‌های بزرگ و پرمخاطب باید به سمت استفاده از دانش روز حرکت کند و در برنامه‌های آینده این سازمان نیز ضروری است استراتژی‌های مختلفی مبنی بر شرایط اقتصادی حاکم بر کشور در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/