مسوولان در استفاده از ظرفیت‌های تبریز ۲۰۱۸  غفلت کردند/ سفر به ایران گران است
مسوولان در استفاده از ظرفیت‌های تبریز ۲۰۱۸  غفلت کردند/ سفر به ایران گران است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: تبریز 2018 رویداد مهمی بود که می‌توانست رتبه ایران را در جذب گردشگر بهبود بخشد اما به دلیل غفلت و بی توجهی مسئولان نتوانست تغییری در رونق صنعت گردشگری ایجاد کند.

به گزارش عصرتبریز، محمداسماعیل سعیدی در تشریح علل بی‌رغبتی اروپاییان برای سفر به ایران، گفت: اگرچه جذابیت‌های حوزه گردشگری کشور برای جذب گردشگر بسیار است اما این ظرفیت‌ها به درستی به جهانیان معرفی نشده یکی از دلایل این موضوع عدم توجیه رایزن‌های فرهنگی در خارج از کشور است.

مسئولان در استفاده از ظرفیت‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ غفلت کردند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: رایزن‌ها نه تنها نتوانسته‌اند در بعد اقتصادی اقدامات موثری داشته باشند بلکه در حوزه فرهنگی به ویژه در گردشگری نیز موفقیت‌های چندانی به دست نیاورده‌اند به طور مثال تبریز ۲۰۱۸ رویداد مهمی بود که می‌توانست رتبه ایران را در جذب گردشگر بهبود بخشد اما به دلیل غفلت و بی توجهی مسئولان نتوانست تغییری در رونق صنعت گردشگری ایجاد کند.

کشور برای رونق گردشگری به دپیلماسی فعال در حوزه فرهنگی نیاز دارد 

وی بیان کرد: کشور برای رونق گردشگری به دپیلماسی فعال در حوزه فرهنگی نیاز دارد  تا بتواند از طریق رایزنی با تورگردان‌های خارجی و وزارتخانه‌های گردشگری سایر کشورها زمینه را برای افزایش ورود گردشگر اروپایی به ایران فراهم کند.

سعیدی به یکی دیگر از دلایل عدم رغبت اروپاییان برای سفر به ایران اشاره کرد و یادآور شد: گردشگران تمایل دارند در سفر به سایر کشورها از امکانات رفاهی و تفریحی استفاده کنند در واقع رزرو هتل، مرکز اقامتی، بلیت‌های هواپیما و قطار و… یکی از مهم‌ترین ضرورت ها برای توریست است در حالیکه متاسفانه این امکان در ایران محقق نیست.

هدف گردشگر از سفر استفاده از امکانات رفاهی و گردشگری کشور مقصد است

وی خاطرنشان کرد: هدف گردشگر از سفر استفاده از امکانات رفاهی و گردشگری کشور مقصد است متاسفانه در کشور ما زیرساخت‌های گردشگری لازم و به روز موجود نیست و با استانداردهای بین‌المللی اختلاف بسیار دارد باید با عزمی فراملی زمینه حضور و پذیرش گردشگران در ایران فراهم شود درغیر این صورت گردشگری همچنان در این باتلاق ماندگار خواهد بود.

سفر به ایران گران است

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه سفر به ایران گران است، ادامه داد: سفر به ایران نسبت به سفر به ترکیه، دبی و سایر کشورهای همسایه گرانتر است درنتیجه توریست اروپایی ترجیح می‌دهد به سایر کشورها سفر کند تا با هزینه کمتر خدمات بهتر دریافت نماید متاسفانه فعالان حوزه گردشگری به درآمدزایی این صنعت توجهی ندارند.

در صنعت گردشگری می‌توان با سرمایه گذاری اندک سودهای بسیار به دست آورد

وی با بیان اینکه در صنعت گردشگری می‌توان با سرمایه گذاری اندک سودهای بسیار به دست آورد، عنوان کرد: برای جذب توریست باید به پیشنهادات تورگردان داخلی توجه کرد چراکه این افراد تجربه بسیار مناسبی در این زمینه دارند متاسفانه مسئولان به هیچ یک از پیشنهادات تورگردانان توجه نکرده و آن را عملیاتی نمی‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت با پرداخت سوبسید می‌تواند هزینه‌های بلیت هواپیما و مراکز اقامتی را کاهش دهد که گردشگران بتوانند در ازای پرداخت هزینه کم خدمات مناسبی نیز دریافت کند.

انتهای پیام/