با تهدیدکنندگان بهداشت و سلامت عمومی برخورد قانونی می‎شود
با تهدیدکنندگان بهداشت و سلامت عمومی برخورد قانونی می‎شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست از نظر بحث های بهداشتی و زیست محیطی قطع یقین کوتاه نخواهد آمد و مدارایی با تهدیدکنندگان بهداشت عمومی نخواهیم کرد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حمید قاسمی در نشست با نمایندگان انجمن های محله کوجووار تبریز با اشاره به اعتراضات ساکنان این منطقه نسبت به آلایندگی برخی واحدهای بزرگ صنعتی، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست از نظر بحث های بهداشتی و زیست محیطی قطع یقین کوتاه نخواهد آمد و مدارایی با تهدیدکنندگان بهداشت عمومی نخواهیم کرد.

وی افزود: قبلا هم سابقه داشته است که اداره کل حفاظت محیط زیست با مدیران واحدهای آلاینده برخورد کرده و به دادگاه معرفی کرده است.

قاسمی در خصوص تغییر مکان ایستگاه سنجش آلایندگی هوای این منطقه نیز گفت: ما در این خصوص مشکلی نداریم و با بررسی های لازم اگر مشخص شود ایستگاه سنجش آلایندگی این منطقه لازم است تغییر پیدا کند، این کار را انجام خواهیم داد.

قاسمی در ادامه افزود: یک سری صنایع استراتژیک در تبریز هستند که برای کشور فعالیت آن ها حیاتی است و باید با رعایت ضوابط زیست محیطی فعالیت آن ها ادامه پیدا کند.

وی اظهار داشت: واحدهای بزرگ این منطقه ممکن است در یک مقطع زمانی خاص بنا به مشکلاتی که پیش می آید، آلودگی ایجاد کند اما هرگز اجازه نخواهیم داد این آلودگی ادامه دار باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی خطاب به مردم کوجووار گفت: به ما اعتماد داشته باشید و مطمئن باشید اجازه نخواهیم داد سلامت شهروندان در این منطقه و محیط زیست آن به مخاطره بیافتد.

قاسمی افزود: یک سری پروژه ها برای کاهش عوارض زیست محیطی این صنایع در دست اجراست که به نتیجه رسیدن آن ها به زمان نیاز دارد.

انتهای پیام/